Եվրոպական խորհրդարանն Ադրբեջանին մեղադրել է ԵԽԽվ պատգամավորներին կաշառելու մեջ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Եվրոպական խորհրդարանը հրապարակել է հուլիսի 13-ին ընդունված բանաձևը թափանցիկության, հաշվետվողականության և հակակոռուպցիոն կանոնների բարեփոխման առաջարկությունների վերաբերյալ, որտեղ անդրադարձ կա նաև Ադրբեջանին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ բանաձևի կետերում, ի թիվս այլ երկրների և կազմակերպությունների կողմից իրականացված խախտումների, նշվում է նաև, որ Ադրբեջանը լայնածավալ ազդեցության և կոռուպցիայի հիմնավոր կասկածներ հարուցող գործողություններ է իրականացրել ԵԽԽՎ պատգամավորների նկատմամբ:
Նշվում է նաև, որ Ադրբեջանը կարողացել է կանխել իր ընտրությունների հետ կապված հետաքննությունը, ինչպես նաև կոծկել իր կողմից մարդու իրավունքների ոտնահարումները:

YEREVAN, JULY 18, ARMENPRESS. The European Parliament adopted a resolution on July 13 on recommendations for reform of the European Parliament’s rules on transparency, integrity, accountability and anti-corruption.
The resolution mentions violations by various countries and organizations, including the Azerbaijani government’s actions.
“…whereas Azerbaijan has conducted large-scale influence operations, involving strong suspicions of corruption, against members of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe; whereas Azerbaijan has managed to avert probes into its elections and whitewash its human rights record,” reads clause T of the resolution.