Արցախից 14 բուժառու ուղեկցողների հետ տեղափոխվել է Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։  Արցախի առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 14 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են Արցախի առողջապահության նախարարությունից:
«12 բուժառուներ, որոնք պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար, ուղեկցողների հետ վերադարձել են Արցախ։
«Արևիկ» բուժմիավորումում 14 երեխա գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում 8 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 5-ը՝ ծայրահեղ ծանր վիճակում»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

14 patients transferred from Artsakh to Armenia with their companions through ICRC
YEREVAN, June 1, ARMENPRESS. 14 patients from the "Republican Medical Center"  of Artsakh Ministry of Health, along with their companions, were transferred to Armenian specialized medical centers with the mediation and escort of the International Committee of the Red Cross, ARMENPRESS reports, the Artsakh Ministry of Health informed.
"12 medical patients, who had been taken to Armenia for treatment within the framework of the state order, returned to Artsakh with their companions.
14 children are in the neonatal and resuscitation department in "Arevik" medical unit.
At the "Republican Medical Center", 8 patients are in the intensive care unit, 5 of them are in an extremely serious condition," the Ministry said.