Արցախից 14 բուժառու ուղեկցողների հետ տեղափոխվել է Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։  Արցախի առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 14 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են Արցախի առողջապահության նախարարությունից:
«12 բուժառուներ, որոնք պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար, ուղեկցողների հետ վերադարձել են Արցախ։
«Արևիկ» բուժմիավորումում 14 երեխա գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում 8 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 5-ը՝ ծայրահեղ ծանր վիճակում»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

При посредничестве МККК из Арцаха в медцентры Армении перевезены 14 пациентов
При посредничестве Международного Комитета Красного Креста, 14 пациентов вместе с сопровождающими их лицами были перевезены в различные специализированные медицинские центры Республики Армения из ЗАО «Республиканский медицинский центр» министерства здравоохранения Республики Арцах.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства здравоохранения Республики Арцах, вместе с сопровождающими их лицами в Арцах вернулись 12 пациентов, направленных на лечение в Армению в рамках госзаказа.
В отделении неонатологии и реанимации МЦ «Аревик» находятся 14 детей.
8 пациентов  находятся в реанимационном отделении ЗАО «Республиканский медицинский Центр», 5 из них - в крайне тяжелом состоянии.