Էլինա Դանիելյանը և Լիլիթ Մկրտչյանը շախմատի ԵԱ-ի առաջատարներին զիջում են կես միավոր
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանը ներկայացնող շախմատիստները շարունակում են պայքարը Եվրոպայի կանանց անհատական առաջնությունում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ`  Չեռնոգորիայի Պետրովաց քաղաքում ընթացող առաջնությունում կայացել են 5-րդ տուրի պարտիաները: Այս տուրում հաղթել են միայն Մարիամ Մկրտչյանը և Պոլինա Կոբակը: Էլինա Դանիելյանի, Լիլիթ Մկրտչյանի և Աննա Սարգսյանի խաղերը ավարտվեցին ոչ-ոքի արդյունքով: Լիլիթ Մկրտչյանը և Էլինա Դանիելյանը 5 հնարավորից վաստակել են 4 միավոր: Առաջատարները` Լեհաստանի և Ռումինիայի ներկայացուցիչները, ունեն 4,5 միավոր:

Элина Даниелян и Лилит Мкртчян уступают лидерам чемпионата Европы по шахматам всего пол-очка
Как сообщает «Арменпресс», в партиях 5-го тура чемпионата, проходящего в Черногории в городе Петровац, победу одержали только Мариам Мкртчян и Полина Кобак. Вничью завершились партии Элины Даниелян, Лилит Мкртчян и Анны Саркисян. Лилит Мкртчян и Элина Даниелян набрали 4 очка из 5 возможных. Лидируют шахматистки Польши и Румынии, у них по 4,5 балла.
Индивидуальный чемпионат Европы по шахматам среди женщин проходит в Черногории. Он завершится 29 марта. В чемпионате принимают участие 140 шахматистов из 34 стран Европы. Турнир проводится в швейцарском формате. Общий призовой фонд составляет 60 000 евро. Шахматистка, занявшая первое место, получит 10 000 евро.