Հունաստանի առափնյա պահպանության ծառայությունը նավաբեկությունից հետո ավելի քան 40 միգրանտի է փրկել
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունաստանի առափնյա պահպանության ծառայությունը որոնողափրկարարական գործողություն է իրականացնում Էգեյան ծովի Լերոս կղզուց հարավ-արևելք ընկած ծովային շրջանում՝ միգրանտներ տեղափոխող նավակի նավաբեկությունից հետո. փրկվել է 41 մարդ, հայտնաբերվել են մահացած երեխա և կին: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ն, հայտնել Է Աթենքի նորությունների գործակալությունը՝ AMNA-ն:
Փրկվածներից վեց երեխա և երկու մեծահասակ տեղափոխվել են հիվանդանոց, ևս 33 մարդ տեղափոխվել է կղզու նույնականացման կենտրոն: Փրկվածների մեջ շատ են նորածիններն ու երեխաները։
Մինչ այժմ հայտնի չէ, թե քանի մարդ է գտնվել խորտակված նավակում։ Որոնումները վարում են առափնյա պահպանության երեք մոտորանավակ և «Սուպեր Պումա» ուղղաթիռը։

Береговая охрана Греции спасла после кораблекрушения более 40 мигрантов
Береговая охрана Греции ведет поисково-спасательную операцию в морском районе к юго-востоку от острова Лероса в Эгейском море после кораблекрушения лодки с мигрантами, спасены 41 человек, обнаружены мертвые ребенок и женщина. Об этом, как передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, сообщило Афинское агентство новостей АМНА.
Из спасенных шестеро детей и двое взрослых доставлены в больницу, еще 33 человека доставлены в центр идентификации острова. Среди спасенных много младенцев и детей.
До сих пор не выяснено, сколько человек находилось на борту затонувшей лодки. Поиски ведут три катера береговой охраны и вертолет "Супер Пума".