Ռուսաստանը կողմ է Անդրկովկասում տրանսպորտային և տնտեսական կապերն ապաշրջափակելուն. Միշուստինը՝ Փաշինյանի հետ հանդիպմանը
Ռուսաստանը կողմ է Անդրկովկասում տրանսպորտային և տնտեսական կապերն
ապաշրջափակելուն. Միշուստինը՝ Փաշինյանի հետ հանդիպմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանը կողմ է Անդրկովկասում տրանսպորտային և տնտեսական կապերի ապաշրջափակմանը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ինչպես հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն, այս մասին փետրվարի 2-ին ասել է ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպմանը:
«Մենք ավանդաբար հանդես ենք գալիս Անդրկովկասում տնտեսական և տրանսպորտային կապերի ապաշրջափակման օգտին, կարևորում ենք Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների կողմից ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ապահովումը»,- ասել է Ռուսաստանի վարչապետը:
Միշուստինը նաև նշել է, որ նոր տրանսպորտային ենթակառուցվածքային ուղիների ստեղծումը համապատասխանում է տարածաշրջանի բոլոր պետությունների շահերին։

Russia in favor of unblocking transport and economic connections in Transcaucasia - Mishustin to Pashinyan
Russia in favor of unblocking transport and economic connections in Transcaucasia -
Mishustin to Pashinyan
YEREVAN, FEBRUARY 2, ARMENPRESS․ Russia is in favor of unblocking transport and economic links in Transcaucasia, ARMENPRESS reports, citing "RIA Novosti", Russian Prime Minister Mikhail Mishustin said at the meeting with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on February 2.
"We traditionally stand in favor of unblocking economic and transport links in Transcaucasia, we attach importance to ensuring the implementation of the agreements reached by the leaders of Russia, Armenia and Azerbaijan," said the Russian Prime Minister.
Mishustin also noted that the creation of new transport infrastructural routes corresponds to the interests of all states of the region.