Հոկտեմբերի 28-ին տեղի կունենա ՀԱՊԿ արտահերթ նիստը․ կքննարկվի ՀՀ-ին օգնություն ցուցաբերելու հարցը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստը տեղի կունենա 2022 թվականի հոկտեմբերի 28-ին։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀԱՊԿ մամուլի ծառայությունը։
«Նիստի ընթացքում նախատեսվում է քննարկել 2022 թվականի սեպտեմբերի 15-ին ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի որոշմամբ Հայաստան ուղարկված ՀԱՊԿ առաքելության աշխատանքի արդյունքները՝ կապված հայ-ադրբեջանական սահմանին իրավիճակի սրման հետ:
Նախատեսվում է նաև քննարկել Հայաստանի Հանրապետությանը օգնություն ցուցաբերելու համատեղ միջոցառումները»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

28 октября состоится внеочередная сессия Совета коллективной безопасности ОДКБ: на повестке вопрос оказания помощи РА
28 октября состоится внеочередная сессия Совета коллективной безопасности ОДКБ: на
повестке вопрос оказания помощи РА
28 октября 2022 года состоится внеочередная сессия Совета коллективной безопасности ОДКБ. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает пресс-служба ОДКБ.
«В ходе сессии запланировано обсуждение результатов работы миссии ОДКБ, направленной в Армению 15 сентября 2022 года по решению СКБ ОДКБ в связи с обострением обстановки на армяно-азербайджанской границе.
На сессии будут рассмотрены совместные меры по оказанию помощи Республике Армения», - отмечается в сообщении пресс-службы ОДКБ.