Հոկտեմբերի 28-ին տեղի կունենա ՀԱՊԿ արտահերթ նիստը․ կքննարկվի ՀՀ-ին օգնություն ցուցաբերելու հարցը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստը տեղի կունենա 2022 թվականի հոկտեմբերի 28-ին։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀԱՊԿ մամուլի ծառայությունը։
«Նիստի ընթացքում նախատեսվում է քննարկել 2022 թվականի սեպտեմբերի 15-ին ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի որոշմամբ Հայաստան ուղարկված ՀԱՊԿ առաքելության աշխատանքի արդյունքները՝ կապված հայ-ադրբեջանական սահմանին իրավիճակի սրման հետ:
Նախատեսվում է նաև քննարկել Հայաստանի Հանրապետությանը օգնություն ցուցաբերելու համատեղ միջոցառումները»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

CSTO emergency session on Armenia to take place October 28
YEREVAN, OCTOBER 27, ARMENPRESS. The extraordinary session of the CSTO Collective Security Council will take place on October 28, the organization said in a statement.
“During the session it is planned to discuss the results of the work of the CSTO mission which was sent to Armenia at the 15 September 2022 decision of the CSTO Collective Security Council regarding the escalation of the situation at the Armenian-Azerbaijani border. It is also planned to discuss the joint actions of providing help to the Republic of Armenia,” the CSTO press service said in a statement.