ՀՀ նախագահը հանդիպում է ունեցել Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահ Կարեն Անդրեասյանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հոկտեմբերի 14-ին հանդիպում է ունեցել Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահ Կարեն Անդրեասյանի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են նախագահի աշխատակազմից, ՀՀ նախագահը շնորհավորել է ԲԴԽ նախագահին պատասխանատու պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և հույս հայտնել, որ Հայաստանում դատաիրավական համակարգի բարեփոխումները կշարունակվեն սկզբունքային ուղեգծով:
Կարեն Անդրեասյանը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և առանձնահատուկ ընդգծել, որ Հանրապետության նախագահի կողմից հետևողական ուշադրությունը դատական համակարգում կատարվող բարեփոխումներին շատ պարտավորեցնող է:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել դատաիրավական համակարգի գործունեությանը և իրականացվող բարեփոխումների ներկայիս փուլին:

President Khachaturyan holds meeting with Chairman of Supreme Judicial Council
YEREVAN, OCTOBER 14, ARMENPRESS. President of Armenia Vahagn Khachaturyan held a meeting today with President of the Supreme Judicial Council Karen Andreasyan, the Presidential Office said.
The President congratulated Andreasyan on assuming office and expressed hope that the judicial reforms in Armenia will continue with a principled path.
In turn Karen Andreasyan thanked for the reception and specifically emphasized that the President’s consistent focus on ongoing judicial reforms is very obliging.
The meeting also touched upon the activities of the judicial system and the current stage of ongoing reforms.