ՀՀ նախագահը հանդիպում է ունեցել Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահ Կարեն Անդրեասյանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հոկտեմբերի 14-ին հանդիպում է ունեցել Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահ Կարեն Անդրեասյանի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են նախագահի աշխատակազմից, ՀՀ նախագահը շնորհավորել է ԲԴԽ նախագահին պատասխանատու պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և հույս հայտնել, որ Հայաստանում դատաիրավական համակարգի բարեփոխումները կշարունակվեն սկզբունքային ուղեգծով:
Կարեն Անդրեասյանը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և առանձնահատուկ ընդգծել, որ Հանրապետության նախագահի կողմից հետևողական ուշադրությունը դատական համակարգում կատարվող բարեփոխումներին շատ պարտավորեցնող է:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել դատաիրավական համակարգի գործունեությանը և իրականացվող բարեփոխումների ներկայիս փուլին:

Президент Ваагн Хачатурян встретился с Председателем Высшего судебного совета Кареном Андреасяном
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян сегодня встретился с председателем Высшего судебного совета (ВСС) Кареном Андреасяном.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении, президент Хачатурян поздравил председателя ВСС с вступлением на ответственную должность и выразил надежду, что реформы судебно-правовой системы в Армении будут продолжены по принципиальному пути.
Карен Андреасян поблагодарил за прием и особо подчеркнул, что последовательное внимание президента Республики к реформам в судебной системе очень обязывает.
В ходе встречи речь шла о деятельности судебно-правовой системы и о текущем этапе реализуемых реформ.