Դավիթ Բաբայանը Կալիֆոռնիայի համալսարանում հանդես է եկել «Արցախի արտաքին քաղաքականությունը և պետականաշինությունը» թեմայով դասախոսությամբ
Դավիթ Բաբայանը Կալիֆոռնիայի համալսարանում հանդես է եկել «Արցախի արտաքին
քաղաքականությունը և պետականաշինությունը» թեմայով դասախոսությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը սեպտեմբերի 28-ին Կալիֆոռնիայի համալսարանում հանդես է եկել «Արցախի արտաքին քաղաքականությունը և պետականաշինությունը» թեմայով դասախոսությամբ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Արցախի ԱԳՆ-ի տարածած հաղորդագրությունից, դասախոսությունից առաջ նախարարն ընդգծել է, որ իր բոլոր արտասահմանյան այցերի ընթացքում ձգտում է հանդիպումներ ունենալ տարբեր գիտակրթական հաստատություններում՝ հաշվի առնելով նմանատիպ հանդիպումների փոխադարձ օգտակարությունը։
Հանդիպման վերջում նախարարը պատասխանել է դասախոսական և ուսանողական կազմի հարցերին, երախտագիտություն հայտնել անմիջական ու հետաքրքիր քննարկումների համար։

Artsakh FM delivers lecture in University of California
YEREVAN, SEPTEMBER 29, ARMENPRESS. On September 28, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh David Babayan delivered a lecture on "The Foreign Policy of Artsakh and the State-Building Process" in the University of California, the Foreign Ministry said.
Before the lecture, the Minister stressed that during all his foreign visits he sought to have meetings in various scientific and educational institutions, taking into account the mutual benefit of such meetings.
At the end of the meeting, the Minister answered the questions of the teaching staff and students, expressed his gratitude for the sincere and interesting discussions.