Լևոն Տեր-Պետրոսյանը և Գարեգին Երկրորդը շոշափել են ՀՀ արտաքին անվտանգության և ներքաղաքական իրավիճակի հետ կապված հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանն իր առանձնատանը սեպտեմբերի 18-ին հանդիպել է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի հետ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի տեղեկատվական համակարգի և ՀՀ առաջին նախագահի գրասենյակի համատեղ հաղորդագրության մեջ նշված է, որ զրույցի ընթացքում շոշափվել են Հայաստանի թե՛ արտաքին անվտանգության, թե՛ ներքաղաքական ծայրահեղ սրված իրավիճակի հետ կապված հարցերը և դրանք հաղթահարելու հնարավոր ելքերը:
Նշվում է, որ սա այս տարվա ընթացքում Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի և ՀՀ առաջին նախագահի երկրորդ հանդիպումն է: Առաջինը տեղի է ունեցել ս.թ. փետրվարի 23-ին Մայր Աթոռ Ս. Էջմիածնում։

Тер-Петросян и Гарегин II затронули вопросы  внешней безопасности и внутриполитической ситуации в Армении
Тер-Петросян и Гарегин II затронули вопросы  внешней безопасности и
внутриполитической ситуации в Армении
Первый президент РА Левон Тер-Петросян в своем особняке 18 сентября встретился с Первоиерархом Армянской Апостольской Святой Церкви, Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым.
Как передает Арменпресс, в совместном заявлении Информационной системы Первопрестольного Святого Эчмиадзина и Аппарата первого президента РА отмечается, что в ходе беседы обсуждались вопросы, касающиеся как внешней безопасности, так и крайне обострившейся внутриполитической ситуации Армении, а также возможные пути для их преодоления.
Отмечается, что это вторая встреча Католикоса Всех Армян и первого президента РА в этом году. Первая состоялась в этом году, 23 февраля, в Первопрестольном Святом Эчмиадзине.