Օպերատիվ իրադրությունը հարաբերականորեն կայուն է եղել, որոշ հատվածներում Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն խախտել է հրադադարը. Արցախի ՊՆ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում օգոստոսի 6-ի լույս 7-ի գիշերը և առավոտյան 09:00-ի դրությամբ, օպերատիվ իրադրությունը, չնայած որոշակի լարվածությանը, հարաբերականորեն կայուն է եղել։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից, որոշ հատվածներում ադրբեջանական զինուժի ստորաբաժանումները խախտել են հրադադարի պահպանման ռեժիմը' կիրառելով հրաձգային զինատեսակներ։
Ըստ աղբյուրի՝ ռուսական զորակազմի միջնորդությամբ շարունակվում են աշխատանքները իրավիճակի հետագա կայունացման ուղղությամբ։

Ситуация была относительно стабильной, на отдельных участках были нарушения со стороны ВС Азербайджана. МО Арцаха
Ситуация была относительно стабильной, на отдельных участках были нарушения со
стороны ВС Азербайджана. МО Арцаха
На линии соприкосновения вооруженных сил Арцаха и Азербайджана в ночь с 6 на 7 августа и по состоянию на 09:00 часов утра оперативная обстановка, несмотря на некоторую напряженность, была относительно стабильной.
Как сообщили Арменпресс в Министерстве обороны Республики Арцах, на некоторых участках подразделения Вооруженных Сил Азербайджана нарушили режим прекращения огня, применив стрелковое оружие.
Согласно источнику, при посредничестве российского контингента продолжаются работы по дальнейшей стабилизации ситуации.