Վարչապետն իր կեցավայրում ընդունել է Կատարի արտաքին գործերի նախարարին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պաշտոնական այցով Կատարի Պետությունում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն իր կեցավայրում ընդունել է ԿՊ փոխվարչապետ, արտաքին գործերի նախարար, շեյխ  Մուհամմեդ Բին Աբդուլ Ռահման Ալ-Թանիին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են արտաքին քաղաքականության ոլորտում Հայաստանի և Կատարի միջև հարաբերությունների հետագա զարգացմանն ու ամրապնդմանը վերաբերող հարցեր:
Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է արաբական աշխարհում Կատարի դերը և ընդգծել ՀՀ կառավարության շահագրգռվածությունը` ընդլայնելու և խորացնելու երկկողմ հարաբերությունները տարբեր ոլորտներում:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացներին վերաբերող հարցերի:

YEREVAN, JUNE 14, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan, who is in Qatar on an official visit, received Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs of Qatar Sheikh Mohammed bin Abdulrahman Al-Thani in his residence, the PM’s Office said.
During the meeting the sides discussed issues relating to further developing and strengthening the relations between Armenia and Qatar in the foreign policy field.
PM Pashinyan highlighted the role of Qatar in the Arab world and emphasized the interest of the Armenian government in expanding and deepening the bilateral relations in various areas.