ԱՊՀ-ի երկրների տնտեսական զարգացման բնագավառում անկում չկա. Համագործակցության Գործկոմի ղեկավար
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՊՀ-ի մասնակից երկրները պահպանում են զարգացման դրական դինամիկան, չնայած տնտեսական դժվարություններին, անկում չի դիտվում: Հունիսի 10-ին այդ մասին հայտարարել Է Համագործակցության Գործադիր կոմիետի նախագահ - գործադիր քարտուղար Սերգեյ Լեբեդեւը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Չնայած ներկայիս տնտեսական դժվարություններին, Համագործակցության բոլոր երկրները պահպանում են զարգացման դրական դինամիկան: Թեկուզեւ այն մեծ չԷ, 4 տոկոսի սահմաններում: Այնուամենայնիվ Համագործակցության երկրների տնտեսությունների զարգացման բնագավառում անկում չի դիտվում»,- ասել Է նա ԱՊՀ-ի Տնտեսական խորհրդի՝ Ղազախստանի մայրաքաղաքում կայացած նիստի արդյունքներին նվիրված մամուլի ասուլիսում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

No decline in economic development of CIS states – Executive Committee Chairman
YEREVAN, JUNE 10, ARMENPRESS. The CIS participating states keep the positive development dynamics despite economic difficulties, no decline is being observed, Chairman of the CIS Executive Committee-Executive Secretary Sergei Lebedev said.
“Despite the current economic difficulties, all countries of the Commonwealth are preserving the positive development dynamics. Although it’s not big, is within 4%. However, no decline is being observed in the development of economies of the CIS states”, he said at a press conference summing up the results of the session held in Kazakhstan’s capital of Nur-Sultan.