Փոխվարչապետը հանդիպել է ՀՀ-ում օտարերկրյա ներդրումներով ընկերությունների ղեկավարների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանը հունիսի 8-ին «Բիզնես-նախաճաշ»-ի ձևաչափով հանդիպում է ունեցել Հայաստանում օտարերկրյա ներդրումներով ընկերությունների՝ շուրջ երկու տասնյակ ղեկավարների հետ, քննարկել Հայաստանի ներդրումային միջավայրի հետ կապված հարցերը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են փոխվարչապետի գրասենյակից, հանդիպմանը մասնակցել են նաև ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը, Կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալ Հովհաննես Խաչատրյանը, Ներդրումների աջակցման կենտրոն»հիմնադրամի(«Էնթերփրայզ Արմենիա») տնօրեն Լևոն Օհաննեսյանը, այլք:
Համբարձում Մաթևոսյանը լսել է օտարերկրյա ներդրողներին հուզող հարցերը, առկա խնդիրներն ու պետական հատվածի ներկայացուցիչների հետ քննարկել դրանց լուծման ուղղությամբ համապատասխան միջոցառումներ իրականացնելու հնարավորությունները:

YEREVAN, JUNE 9, ARMENPRESS. Deputy Prime Minister Hambardzum Matevosyan met on June 8 with heads of around two dozen companies with foreign investments in Armenia, discussing issues relating to the investment climate in the country, the deputy PM’s Office said.
The meeting was also attended by Minister of Economy Vahan Kerobyan, Vice Governor of the Central Bank Hovhannes Khachatryan, Director of Enterprise Armenia Levon Ohannesyan, etc.
The Deputy PM listened to the issues of concern of foreign investors, the existing problems and discussed with the representatives of the public sector the opportunities of taking respective measures to solve the problems.