Փոխվարչապետը հանդիպել է ՀՀ-ում օտարերկրյա ներդրումներով ընկերությունների ղեկավարների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանը հունիսի 8-ին «Բիզնես-նախաճաշ»-ի ձևաչափով հանդիպում է ունեցել Հայաստանում օտարերկրյա ներդրումներով ընկերությունների՝ շուրջ երկու տասնյակ ղեկավարների հետ, քննարկել Հայաստանի ներդրումային միջավայրի հետ կապված հարցերը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են փոխվարչապետի գրասենյակից, հանդիպմանը մասնակցել են նաև ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը, Կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալ Հովհաննես Խաչատրյանը, Ներդրումների աջակցման կենտրոն»հիմնադրամի(«Էնթերփրայզ Արմենիա») տնօրեն Լևոն Օհաննեսյանը, այլք:
Համբարձում Մաթևոսյանը լսել է օտարերկրյա ներդրողներին հուզող հարցերը, առկա խնդիրներն ու պետական հատվածի ներկայացուցիչների հետ քննարկել դրանց լուծման ուղղությամբ համապատասխան միջոցառումներ իրականացնելու հնարավորությունները:

Вице-премьер Армении встретился с руководителями компаний с иностранными инвестициями
Вице-премьер РА Амбарцум Матевосян 8 июня за бизнес-ланчом встретился с около двумя десятками руководителей компаний с иностранными инвестициями в Армении, обсудил вопросы, связанные с инвестиционной средой Армении.
Как сообщили «Арменпресс» в офисе вице-премьера, во встрече приняли участие также министр экономики РА Ваан Керобян, заместитель председателя Центрального банка Ованнес Хачатрян, директор Фонда «Центр содействия инвестициям» (Энтерпрайз Армения) Левон Ованнисян и другие лица.
Амбарцум Матевосян выслушал волнующие иностранных инвесторов вопросы, существующие проблемы и обсудил с представителями государственного сектора возможности осуществления соответствующих мероприятий по их решению.