Կառավարական առանձնատան մոտ ցուցարարների և ոստիկանների հրմշտոցի հետևանքով կան բերման ենթարկվածներ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Դիմադրություն» շարժման մասնակիցների և ոստիկանական ուժերի միջև Կառավարական առանձնատան մոտ հրմշտոց տեղի ունեցավ, արդյունքում կան բերման ենթարկվածներ:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ ավելի վաղ «Դիմադրություն» շարժման մասնակիցները երթով Ազգային ժողովից շարժվեցին դեպի Կառավարություն, ապա Կառավարական առանձնատուն:
21:25 - «Դիմադրություն» շարժման մասնակիցները այս պահին Կառավարական առանձնատան մոտից շարժվում են դեպի Ֆրանսիայի հրապարակ:
ՀՅԴ Հայաստանի գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ, պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանն ասաց, որ այնտեղ տեղի կունենա հանրահավաք, որի ընթացքում կքննարկվեն հետագա անելիքները:«Ոստիկանության և ցուցարարների միջև բախումների ընթացքում կան բերման ենթարկվածներ և տուժածներ»,-ասաց նա:
21:42 -Երևանի պետական բժշկական համալսարանի աշխատակազմի ղեկավար Շուշան Դանիելյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է, որ ժամը 21:10-ի դրությամբ «Հերացի» համալսարանական հիվանդանոց է շտապօգնության մեքենայով տեղափոխվել 7 քաղաքացի: Ներկա պահին նրանք գտնվում են հետազոտման փուլում:
22:20 – ԵՊԲ համալսարանի աշխատակազմի ղեկավար Շուշան Դանիելյանը «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցում կատարած հերթական գրառման միջոցով տեղեկացրել է, որ Ժամը 22:00-ի դրությամբ 20 քաղաքացի է գտնվում «Հերացի» համալսարանական հիվանդանոցում: Այդ ժամի տվյալներով՝ բոլորը հետազոտման փուլում են։

Около правительственной дачи произошла стычка между демонстрантами и полицией: ОБНОВЛЯЕТСЯ
Возле правительственной дачи между членами движения «Сопротивление» и сотрудниками полиции произошло толкотня, в результате которой несколько человек были задержаны.
Как сообщает Арменпресс, ранее участники движения «Сопротивление»  прошли шествием от здания Национального Собрания к зданию правительства, затем к правительственной даче.
21:25 -  В настоящее время участники движения «Сопротивление» идет от правительственной дачи к площади Франции.
Депутат, представитель АРФД Ишхан Сагателян сообщил, что там состоится митинг митинг, на котором будут обсуждены дальнейшие шаги.
«В результате стычки между полицией и протестующими есть задержанные и пострадавшие», - сказал он.
21:42 - Руководитель аппарата Ереванского государственного медицинского университета Шушан Даниелян написала на своей странице в Facebook, что по состоянию на 21:10 в университетскую больницу «Гераци» на машинах скорой помощи были доставлены 7 граждан. В настоящее время они проходят обследование.
22:20 - Руководитель аппарата Ереванского государственного медицинского университета Шушан Даниелян написала на своей странице в Facebook, что по состоянию на 22:00 в университетскую больницу «Гераци» на машинах скорой помощи были доставлены 20 граждан. Oни проходят обследование.