Կառավարական առանձնատան մոտ ցուցարարների և ոստիկանների հրմշտոցի հետևանքով կան բերման ենթարկվածներ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Դիմադրություն» շարժման մասնակիցների և ոստիկանական ուժերի միջև Կառավարական առանձնատան մոտ հրմշտոց տեղի ունեցավ, արդյունքում կան բերման ենթարկվածներ:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ ավելի վաղ «Դիմադրություն» շարժման մասնակիցները երթով Ազգային ժողովից շարժվեցին դեպի Կառավարություն, ապա Կառավարական առանձնատուն:
21:25 - «Դիմադրություն» շարժման մասնակիցները այս պահին Կառավարական առանձնատան մոտից շարժվում են դեպի Ֆրանսիայի հրապարակ:
ՀՅԴ Հայաստանի գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ, պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանն ասաց, որ այնտեղ տեղի կունենա հանրահավաք, որի ընթացքում կքննարկվեն հետագա անելիքները:«Ոստիկանության և ցուցարարների միջև բախումների ընթացքում կան բերման ենթարկվածներ և տուժածներ»,-ասաց նա:
21:42 -Երևանի պետական բժշկական համալսարանի աշխատակազմի ղեկավար Շուշան Դանիելյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է, որ ժամը 21:10-ի դրությամբ «Հերացի» համալսարանական հիվանդանոց է շտապօգնության մեքենայով տեղափոխվել 7 քաղաքացի: Ներկա պահին նրանք գտնվում են հետազոտման փուլում:
22:20 – ԵՊԲ համալսարանի աշխատակազմի ղեկավար Շուշան Դանիելյանը «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցում կատարած հերթական գրառման միջոցով տեղեկացրել է, որ Ժամը 22:00-ի դրությամբ 20 քաղաքացի է գտնվում «Հերացի» համալսարանական հիվանդանոցում: Այդ ժամի տվյալներով՝ բոլորը հետազոտման փուլում են։

YEREVAN, JUNE 3, ARMENPRESS. A brawl broke out near the Government Cottages between the police and the representatives of "Resistance" movement, as a result of which some people were detained.
ARMENPRESS reports, earlier the participants of the movement headed to the Government from the National Assembly, and then to the Government Cottages.
21:25 - The members of the "Resistance" movement are currently moving from the Government Cottages to the French Square.
Ishkhan Saghatelyan, a representative of the ARF Dashnaktsutyun's supreme body in Armenia, said that a gathering will be held there to discuss what to do next. “There are detained and injured people as a result of clashes with the police”, he said.
21:42 - Shushan Danielyan, Chief of Staff of Yerevan State Medical University, wrote on her Facebook page that as of 9:10 p.m., 7 citizens were taken to Heratsi University Hospital by ambulance. They are currently under examination.