ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Վրաստանի ազգային տոնի՝ պետական անկախության վերականգնման օրվա կապակցությամբ։
Հարևան և բարեկամ Վրաստանի անկախ պետականության անխախտ ուղին կարևորվում է հայ և վրաց ժողովուրդների՝ սեփական ինքնությունը և հոգևոր արժեքները դարեր շարունակ պահպանելու, պատմության դժվարին շրջափուլերում միմյանց նեցուկ լինելու և բարեկամության ոգուն ու էությանը հավատարիմ մնալու առումով:
Վստահ եմ, որ մեր երկու երկրների միջև հարաբերությունների հիմքում առկա բազմոլորտ փոխգործակցության արդյունավետ փորձն ապագայում ևս անհրաժեշտ ջանքերի ներդրմամբ կհամալրվի փոխշահավետ ձեռքբերումներով և նորանոր նվաճումներով՝ ի նպաստ երկու երկրների ժողովուրդների բարօրության և տարածաշրջանային առկա մարտահրավերների հաղթահարման ու առաջընթացի:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և բեղմնավոր գործունեություն, իսկ Վրաստանի եղբայրական ժողովրդին՝ բարեկեցություն և հարատև խաղաղություն»:

Никол Пашинян направил премьер-министру Грузии поздравительное послание
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян по случаю национального праздника страны направил поздравительное послание премьер-министру Грузии Ираклию Гарибашвили.
Как сообщает «Арменпресс», в послании, в частности, говорится:
Горячо поздравляю Вас с национальным праздником Грузии - Днем восстановления государственной независимости!
Несокрушимый путь независимой государственности соседней и дружественной Грузии имеет большое значение для сохранения на протяжении веков идентичности и духовных ценностей армянского и грузинского народов, взаимного содействия на трудных этапах истории и приверженности духу и сущности дружбы.
Уверен, что эффективный опыт многопланового сотрудничества, имеющийся в основе отношений между двумя нашими странами, и в будущем с приложением необходимых усилий пополнится новыми взаимовыгодными достижениями во благо народов наших двух стран, преодолением и прогрессом существующих региональных вызовов.
Желаю Вам крепкого здоровья и плодотворной деятельности, а братскому народу Грузии - благополучия и прочного мира».