Բռնցքամարտիկ Էրիկ Իսրայելյանը դարձել է երիտասարդների Եվրոպայի չեմպիոն
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բուլղարիայում ընթացող Եվրոպայի բռնցքամարտի երիտասարդների առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ, 60կգքաշայինԷրիկԻսրայելյանը դարձել է ոսկե մեդալակիր:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Եզրափակիչ մենամարտում Իսրայելյանը վստահ հաղթանակ է տարել Բուլղարիայի ներկայացուցիչ Կիրիլ Բարիսովի նկատմամբ: Այս քաշային կարգում բրոնզե մեդալը բաժին է հասել Վրաստանի ներկայացուցչին:
Էրիկ Իսրայելյանը Եվրոպայի երիտասարդների առաջնությունում 5 հաղթանակ է տարել, որից 3-ը՝ նոկաուտով: Եվրոպայի նորընծա չեմպիոնին պարգևատրել է բռնցքամարտի Հայաստանի ֆեդերացիայի նախագահ Հովհաննես Հովսեփյանը:
Հայաստանի հավաքականից եզրափակչում հանդես է եկել նաև 67 կգ քաշային Արես Հակոբյանը, ով դարձել է արծաթե մեդալակիր:

Боксер Эрик Исраелян стал чемпионом Европы среди молодежи
ЕРЕВАН, 22 АПРЕЛЯ, АРМЕНПРЕСС. Армянский боксер Эрик Исраелян (60 кг) завоевал золотую медаль на молодежном чемпионате Европы по боксу в Болгарии.
Как сообщает «Арменпресс», в финальном поединке Исраелян уверенно одержал победу над представителем Болгарии Кириллом Барисовым. Бронзовая медаль в этой весовой категории досталась представительнице Грузии.
Эрик Исраелян одержал 5 побед на молодежном чемпионате Европы, 3 из которых нокаутом. Нового чемпиона Европы наградил президент Федерации бокса Армении Ованес Овсепян.