Արցախում գազամատակարարման վերականգնման ուղղությամբ բանակցությունները շարունակվում են
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսական խաղաղապահ զորակազմի աջակցությամբ ադրբեջանական կողմի հետ շարունակվում են բանակցությունները գազամատակարարման վերականգնման ուղղությամբ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի տեղեկատվական շտաբի տարածած հաղորդագրությունից:
«Արցախի Հանրապետության Կառավարությունը հետամուտ է հումանիտար այդ կարևորագույն խնդիրն օր առաջ լուծելուն և հավաստիացնում ենք, որ ձեռնարկվում են բոլոր հնարավոր միջոցները նաև դիվանագիտական հարթակում, որոնք, բնականաբար, հրապարակայնացման ենթակա չեն:
Տեղեկացնում ենք, որ ադրբեջանական կողմի հարուցած խնդիրների լուծման նպատակով Արցախի նախագահի հրամանագրով ռուս խաղաղապահ զորակազմի հետ աշխատելու և ադրբեջանական կողմի հետ բանակցություններ վարելու լիազորությունը վերապահված է ԱՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանին:
Միևնույն ժամանակ հորդորում ենք հանրային և քաղաքական գործիչներին պահպանել զսպվածություն, զերծ մնալ մանիպուլյատիվ գործողություններից ու հայտարարություններից»,-նշված է հաղորդագրության մեջ:

Переговоры о возобновлении подачи газа в Арцах продолжаются
ЕРЕВАН, 24 МАРТА, АРМЕНПРЕСС. Переговоры с азербайджанской стороной по восстановлению газоснабжения при поддержке российских миротворческих сил продолжаются. Как передает«Арменпресс», об этом говорится в сообщении, распространенном Информационным штабом Арцаха.
«Правительство Республики Арцах добивается скорейшего решения этого важнейшего гуманитарного вопроса. Уверяем вас, что на дипломатическом поприще принимаются все возможные меры, которые, разумеется, не подлежат огласке.
Сообщаем, что с целью решения проблем, вызванных азербайджанской стороной, указом президента Арцаха полномочия работать с российским миротворческим контингентом и вести переговоры с азербайджанской стороной возложены на Секретаря Совета Безопасности Республики Арцах Виталия Баласаняна.
В то же время призываем общественных и политических деятелей проявлять сдержанность и воздерживаться от манипулятивных действий и заявлений», — говорится в сообщении.