Վրաստանում գրանցված երկրաշարժը զգացվել է Շիրակի և Լոռու մարզերի տարբեր բնակավայրերում
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից մարտի 23-ին, տեղական ժամանակով ժամըժամը 21:10-ին (Գրինվիչի ժամանակով ժամը 17:10-ին) գրանցվել է հյուսիսային լայնության 41.11⁰ և արևելյան երկայնության 43.92⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով՝ Հայաստան-Վրաստան սահմանային գոտի` Բավրա գյուղից 9 կմ արևելք, օջախի 10 կմ խորությամբ, 3.6 մագնիտուդով երկրաշարժ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 4-5 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է Շիրակի մարզի Բավրա, Սարագյուղ, Աշոցք, Սիզավետ և Ղազանչի գյուղերում՝ 3 բալ, Լոռու մարզի Տաշիր, Ալավերդի, Վանաձոր քաղաքներում, Պաղաղբյուր գյուղում և Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքում` 2-3 բալ ուժգնությամբ:

Зарегистрированное в Грузии землетрясение ощущалось в некоторых населенных пунктах Армении
23 марта в 21:10 по местному времени (в 17:10 по Гринвичу) сейсмологическая сеть Территориальной службы сейсмической защиты МЧС Республики Армения зарегистрировала землетрясение магнитудой 3.6, с географическими координатами 41.11⁰ северной широты и 43.92⁰ восточной долготы, в 9 км к востоку от села Бавра, граница Армения-Грузия. Очаг землетрясения залегал на глубине 10 км.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МЧС Армении, сила толчков землетрясения в эпицентре составила 4-5 балла.
Землетрясение ощущалось в селах Бавра, Сарагюх, Ашоцк, Сизавет и Казанчи Ширакской области, а также городах Ташир, Алаверди, Ванадзор, селе Пагахпюр Лорийской области и городе Гюмри силой в 2-3 балла.