Էլեկտրատրանսպորտն առաջիկայում թարմացվելու և զարգանալու է. ՓԲԸ տնօրեն
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցումԵրևանի քաղաքապետարանի «Էլեկտրատրանսպորտ» ՓԲԸ տնօրեն Հարություն Երեմյանն ուրախալի է համարում այն փաստը, որ պարկը շուտով համալրվելու է տասը նոր ժամանակակից տրոլեյբուսներով: «Այն, որ առաջիկայում էլեկտրատրանսպորտը չի փակվելու, դա միանշանակ է: Մենք աշխատելու և զարգանալու ենք»,-ասաց նա:
Երեմյանի խոսքով՝ «Էլեկտրատրանսպորտ» ՓԲԸ հաշվեկշռում 51 տրոլեյբուս կա, որից 43-ը շարժման մեջ են, մյուսներն անսարք են: «Օրական էլեկտրատրանսպորտից օգտվում է 10-20 հազար մարդ: Ընկերությունը սպասարկում է տրոլեյբուսային 5 երթուղի»,-նշեց Երեմյանը:
Էլեկտրատրանսպորտը ներկայումս ամենամատչելին է՝ ուղեվարձը 50 դրամ: Հարություն Երեմյանը չի բացառում, որ շարժակազմի թարմացումն ու արդիականացումը կարող է բերել նաև ուղեվարձի բարձրացմանը:
«Հիմա չեմ կարծում, որ ուղեվարձը կթանկանա, բայց հետագայում, երբ պարկը համալրվի, միգուցե նման հարց քննարկվի»,-նշեց նա:
«Էլեկտրատրանսպորտ» ՓԲԸ տնօրենն ասաց, որ ժամանակակից տրոլեյբուսներում տեխնիկական առումով նոր լուծումներ կան, որոնք թույլ են տալիս տրոլեյբուսին ինքնուրույն, առանց հոսանքի որոշ տարածություն անցնելու:

Yerevan trolleybus fleet to be replenished with modern vehicles
YEREVAN, MARCH 18, ARMENPRESS. The trolleybus fleet of Yerevan will soon be replenished with 10 new modern vehicles, the Yerevan City Hall’s Electric-Transportation CJSC Director Harutyun Yeremyan told ARMENPRESS.
“The electric transportation of the city will not be shut down, definitely. We will work and develop,” he said.
Currently the trolleybus fleet comprises 51 vehicles, but only 43 are operational. “Ten to twenty thousand people use electric transportation in Yerevan daily. We serve five trolleybus routes,” Yeremyan said.
The electric transportation is now the most affordable transportation in Yerevan, with the ticket priced only 50 drams. However, the modernization of the fleet could lead to the increase of ticket prices.
“I don’t think now the prices will increase, but in the future when the fleet gets replenished this issue could be discussed,” Yeremyan said.