«Արարատ-Արմենիա»-ն նոր ֆուտբոլիստ ունի Կոլումբիայից
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ինչպես հաղորդում է ակումբի մամուլի ծառայությունը, ակումբին էմիացել 24-ամյա կոլումբիացի եզրային կիսապաշտպան Ջոնաթան Դուարտեն: Մինչ «Արարատ-Արմենիա» տեղափոխվելը Դուարտեն հանդես է եկել կոլումբիական «ՕրսոմարսոՊալմիրան» ֆուտբոլային ակումբում, որի կազմում անցկացրած 24 խաղերում դարձել է 4 գոլիհեղինակ։ Դուարտեն հանդես է եկել նաև կոլումբիական «Ռեալ Սանտադեռ» ֆուտբոլային ակումբում։
Հայաստանի ֆուտբոլի առաջնության ձմեռային հատվածն ավարտված է: Առաջատարը«Արարատ-Արմենիա»-ն է, որն ունի 40 միավոր: 32 միավորով երկրորդ տեղում «Փյունիկ»-ն է: Եռյակը եզրափակում է «Արարատ»-ը (30 միավոր): 4-րդ տեղում «Նոա»-ն է (22 միավոր), 5-րդում` «Ալաշկերտ»-ը (21 միավոր), սակայն Հայաստանի գործող չեմպիոնը երկու հանդիպում պակաս էանցկացրել` կապված Կոնֆերենցիաների լիգայի խմբային փուլի հանդիպումների հետ: Մեկհանդիպում քիչ անցկացրած «Ուրարտու»-ն  6-րդն է (16 միավոր): Մրցաշարային աղյուսակիհետնամասում են «Վան»-ը (11 միավոր), «Նորավանք»-ը (9 միավոր) և ԲԿՄԱ-ն (6 միավոր): Հայաստանի ֆուտբոլի առաջնության երկրորդ շրջանը կսկսվի փետրվարին:

В команде «Арарат-Армения» — новый футболист из Колумбии
В клуб перешел 24-летний колумбийский вингер Джонатан Дуарте. До перехода в «Арарат-Армения» Дуарте выступал за колумбийский футбольный клуб «ОрсомарсоПалмира», в составе которого забил 4 гола в 24 играх. Дуарте также играл за колумбийский футбольный клуб «Реал Сантадер».
Завершился зимнийпериод чемпионата Армении по футболу. Лидером является «Арарат-Армения» с 40 очками. На втором месте «Пюник» с 32 очками. Замыкает тройку лидеров «Арарат» (30 очков). «Ной» — на 4-м месте (22 очка), «Алашкерт» — на 5-м (21 очко), но действующий чемпион Армении провел на два матча меньше, в связи с матчами группового этапа Лиги конференций. «Урарту» занимает 6-е место (16 очков), сыграв на один матч меньше. В нижней части турнирной таблицы расположились «Ван» (11 очков), «Нораванк» (9 очков) и ЦСКА (6 очков).