ՀՀ-ի ու Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչների հանդիպման ժամկետների պայմանավորվածության դեպքում պատշաճ կերպով կտեղեկացվի. Վահան Հունանյան
ՀՀ-ի ու Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչների հանդիպման ժամկետների
պայմանավորվածության դեպքում պատշաճ կերպով կտեղեկացվի. Վահան Հունանյան
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Վահան Հունանյանն անդրադարձել է Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Մևլութ Չավուշօղլուի այն հայտարարությանը, ըստ որի, Հայաստանի ու Թուրքիայի միջև երկխոսության գործընթացի շրջանակներում հատուկ ներկայացուցիչները կարող են հանդիպել մոտ ժամանակներում:
«Հայաստանի ու Թուրքիայի միջև երկխոսության գործընթացի շրջանակներում հատուկ ներկայացուցիչների հանդիպման ժամկետների վերաբերյալ պայմանավորվածության դեպքում հանրությունը պատշաճ կերպով կտեղեկացվի»,- «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Վահան Հունանյանը:
ՀՀ ԱԳՆ-ն հայտնել էր, որ Հայաստան-Թուրքիա երկխոսության գործընթացում Հայաստանի հատուկ ներկայացուցիչը կլինի ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը: Ավելի վաղ Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլութ Չավուշօղլուն հայտարարել էր, որ Անկարան Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման համար հատուկ ներկայացուցիչ կնշանակի Վաշինգտոնում Թուրքիայի նախկին դեսպան Սերդար Քըլըչին:

Public will be informed if there is agreement on the dates of the meeting of the special envoys of Armenia, Turkey – MFA
Public will be informed if there is agreement on the dates of the meeting of the special envoys
of Armenia, Turkey – MFA
YEREVAN, DECEMBER 20, ARMENPRESS. Spokesperson of the Foreign ministry of Armenia Vahan Hunanyan referred to the announcement of the Turkish Foreign Minister Mevlüt Çavuşoğlu, saying that in the sidelines of the process of the dialogue between Armenia and Turkey, the special envoys of the two country may meet in the near future.
“The public will be properly informed in case of an agreement on the dates of the meeting of the special envoys within the framework of the dialogue between Armenia and Turkey”, Hunanyan told ARMENPRESS.
Deputy President of the National Assembly of Armenia Ruben Rubinyan will represent Armenia, while former Ambassador of Turkey to the USA Serdar Kılıç will represent Turkey.