Գեղարքունիքի մարզպետն ու Սերգեյ Կոպիրկինը քննարկել են տարածաշրջանում սոցիալ-տնտեսական զարգացման հարցեր
Գեղարքունիքի մարզպետն ու Սերգեյ Կոպիրկինը քննարկել են տարածաշրջանում
սոցիալ-տնտեսական զարգացման հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դեկտեմբերի 1-ին տեղի է ունեցել ՀՀ Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Սարգսյանի և Հայաստանում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հանդիպումը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտնում են Գեղարքունիքի մարզպետարանից, մանրամասնելով, որ կողմերը քննարկել են տարածաշրջանում սոցիալ-տնտեսական զարգացման հարցերը:
Քննարկվել է ռուսական ընկերությունների գործունեությունը մարզում, մարզպետի՝ առաջիկայում կայանալիք աշխատանքային այցը ՌԴ Օմսկի մարզ, միջտարածաշրջանային համագործակցության ներկա վիճակն ու հեռանկարները, ինչպես նաև մարզի սահմանային իրավիճակը:

YEREVAN, DECEMBER 2, ARMENPRESS. Governor of Gegharkunik province Karen Sargsyan and Russian Ambassador to Armenia Sergei Kopyrkin held a meeting on December 1, discussing the socio-economic development of the region, the Governor’s Office reports.
The activity of Russian companies in the province, the upcoming working visit of the Governor to Russia’s Omsk oblast, the situation and prospects of the inter-regional cooperation and the current border situation of the province were discussed during the meeting.