Արցախի բնակիչը հայտնվել է Ադրբեջանի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը միջոցներ է ձեռնարկում մոլորվելու հետևանքով Ադրբեջանի զինված ուժերի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքումհայտնված արցախցուն վերադարձնելու ուղղությամբ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի ԱԱԾ-ն:
Ըստ Արցախի ԱԱԾ-ի տարածած հաղորդագրության` նոյեմբերի 23-ի վաղ առավոտյան ԱՀ ազգային անվտանգության ծառայությանը հաղորդվել էր Մարտունու շրջանի Աշան համայնքի 2000թ. ծնված բնակիչ Մ.Մ.-ի անհետ կորելու մասին:
«Ահազանգի հիման վրա ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ ԱՀ հիշյալ քաղաքացին առավոտյան մոլորվելու հետևանքով հայտնվել է Ադրբեջանի Հանրապետության զինված ուժերի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում և վերջիններիս կողմից վերցվել արգելանքի
Դեպքի մասին անմիջապես հաղորդվել է ռուս խաղաղապահներին, ովքեր պարզել ու հավաստիացել են մեր քաղաքացու անվտանգության մեջ: Այս պահին բանակցություններ են ընթանում Մ.Մ.-ին հայկական կողմին վերադարձնելու ուղղությամբ»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

Житель Арцаха оказался на подконтрольной Азербайджану территории
СТЕПАНАКЕРТ, 23 НОЯБРЯ, АРМЕНПРЕСС. Служба национальной безопасности Республики Арцах принимает меры по возвращению гражданина Арцаха, оказавшегося на территории, находящейся под контролем Вооруженных сил Азербайджана.
Как передает «Арменпресс», сообщение об этом распространило СНБ Арцаха.
Согласно информации, распространенной СНБ Арцаха, рано утром 23 ноября Служба национальной безопасности Республики Арцах была проинформирована об исчезновении жителя общины Ашан Мартунинского района М.М., 2000 года рождения.
«В результате мер, принятых на основании сигнала тревоги, выяснилось, что упомянутый гражданин Арцаха, заблудившись утром, оказался на территории, находящейся под контролем Вооруженных сил Азербайджанской Республики и был задержан последними.
Об инциденте немедленно сообщили российским миротворцам, которые выяснили и заверили в безопасности нашего гражданина. Ведутся переговоры о возвращении М.М. армянской стороне», - говорится в заявлении.