Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Պաղեստինի ԱԳ նախարարի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, ՈՒՆԵՍԿՕ-ի Գլխավոր համաժողովի 41-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով Փարիզում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը նոյեմբերի 11-ին  հանդիպել է Պաղեստինի ԱԳ նախարար Ռիադ Մալքիի հետ։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ-ից:
ԱԳ նախարարներն ընդգծել են հայ և արաբ ժողովուրդների հարուստ պատմամշակութային կապերը և ավանդական բարեկամությունը։
Զրուցակիցներն անդրադարձել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող արդիական հարցերի և կարևորել հայ-պաղեստինյան քաղաքական երկխոսության խորացմանն ուղղված գործնական քայլերի ձեռնարկումը:

Foreign Minister Ararat Mirzoyan meets with Palestinian counterpart in Paris
PARIS, NOVEMBER 12, ARMENPRESS. Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan had a meeting with the Palestinian Foreign Minister Riyad al-Maliki in Paris within the framework of the 41st UNESCO General Conference.
During the meeting the foreign ministers underscored the rich historical-cultural ties and traditional friendship between the Armenian and Arab peoples.
They addressed pressing issues of mutual interest and highlighted the implementation of practical steps aimed at deepening the Armenian-Palestinian political dialogue, the foreign ministry said in a press release.
“Issues related to the Armenia historical-cultural and religious heritage in the Holy Land were also discussed,” the foreign ministry said.