Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1962 նոր դեպք, մահացել է 31 մարդ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում հոկտեմբերի 22-ին կատարվել է 16 հազար 888 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1962 նոր դեպք: Առկա է 1219 առողջացած, գրանցվել է 31 մահվան դեպք: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ՀՀ առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 22-ին արձանագրվել է մահվան 8 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1256 է:
Հոկտեմբերի 23-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 293 014 դեպք, որոնցից 259 705-ն` առողջացած, 5975-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ ներկայում փաստացի բուժում է ստանում 26 078 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 975 680 թեստավորում:

COVID-19: в Армении подтверждено 1962 новых случая, 31 человек умер
22 октября в Армении было проведено 16 888 тестов, по результатам  которых подтверждено 1962 новых случая заболевания коронавирусом. Выздоровели 1219 человек, зарегистрирован 31 случай смерти.
Как  передает Арменпресс, Министерство здравоохранения  Республики Армения сообщает, что 22 октября было зарегистрировано 8 случаев смерти, когда пациент  болел коронавирусной инфекцией, но умер от другого заболевания. Общее количество таких случаев - 1256.
По состоянию на 11:00 часов 23 октября всего подтверждено 293 014 случаев заболевания коронавирусом, из этого числа  259 705 - случаев выздоровления и 5 975  — смерти.
В настоящее время 26 078 пациентов проходят курс лечения от коронавируса. Всего было проведено 1 975 680 тестов.