Gilead Sciences-ը Covid-19-ի բուժման համար Հայաստանին կտրամադրի Veklury դեղամիջոց
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Gilead Sciences ընկերությունը հայտարարել է, որ Հայաստանին կնվիրաբերի 3000 սրվակ Veklury (Remdesivir) դեղամիջոց՝ COVID-19- ով հոսպիտալացված հիվանդներին օգնելու համար: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Businesswire-ը:
Ընկերությունը 100 հազար սրվակ էլ կտրամադրի Ինդոնեզիային:
«Քանի որ COVID-19- ի դեպքերը կրկին ամբողջ աշխարհում աճում են, և վիրուսը շարունակում է ազդել շատերի կյանքի վրա, մենք շարունակում ենք աշխատել, որ մեր դեղամիջոցները հասնեն նրանց, ովքեր ունեն դրա կարիքը: Այս նվիրատվությունները մեր շարունակական հանձնառության վերջին օրինակն են, և մենք կշարունակենք աշխատել կառավարությունների, առողջապահական մարմինների հետ՝ մեր դեղամիջոցները հնարավորինս արագ հասանելի դարձնելու համար»,-ասել է Gilead Sciences- ի գլխավոր առևտրային պատասխանատու Յոհաննա Մերսիերը:
Նշվում է, որ Gilead- ը սերտորեն համագործակցում է դիստրիբյուտոր գործընկերների և ուղղակիորեն Հայաստանի և Ինդոնեզիայի կառավարությունների հետ `այդ նվիրատվությունների գործընթացը համակարգելու համար:
Նշվում է, որ Veklury-ն COVID-19- ով հոսպիտալացված հիվանդների բուժման հակավիրուսային ստանդարտն է, այս պահին Միացյալ Նահանգներում COVID-19- ով հոսպիտալացված հիվանդների կեսից ավելին բուժվում է Veklury-ով : Veklury-ը հաստատված կամ լիազորված է ժամանակավոր օգտագործման համար աշխարհի մոտ 50 երկրներում:

Gilead Sciences подарит Армении 3000 ампул лекарства Veklury для лечения COVID-19
Компания Gilead Sciences объявила, что подарит Армении 3000 ампул лекарства Veklury (Ремдесивир), чтобы помочь пациентам с COVID-19. Как передает Арменпресс, об этом сообщает Businesswire.
Компания подарит также 100 тыс ампул лекарства Индонезии.
«Поскольку заболеваемость COVID-19 снова растет во всем мире, вирус продолжает влиять на жизни многих людей, и мы продолжаем работать над тем, чтобы наши лекарства стали доступными для тех, кто в них нуждается. Эти пожертвования являются примером нашей неизменной приверженности. Мы продолжим работать с правительствами и органами здравоохранения, чтобы наши лекарства стали доступными как можно быстрее», - сказала коммерческий директор Gilead Sciences Йоханна Мерсиер.
Сообщается, что Gilead тесно сотрудничает с партнерами-дистрибьюторами и напрямую с правительствами Армении и Индонезии для координации процесса передачи.
Отмечается, что Veklury считается антивирусным стандартом для лечения пациентов с COVID-19, при этом более половины пациентов с COVID-19 в Соединенных Штатах в настоящее время получают лечение препаратом Veklury. Veklury одобрен или разрешен для временного использования примерно в около 50 странах мира.