Գյումրիում ՏԻՄ ընտրությունները մեկնարկել են առանց լուրջ խնդիրների
ԳՅՈՒՄՐԻ, 14 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ,  ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գյումրիում մեկնարկել են ՏԻՄ ընտրությունները: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս անգամ, ինչպես նախորդ՝ 2016 թվականի ընտրություններին, քաղաքապետ կդառնա առավելագույն  ձայներ հավաքած ուժի ավագանու ցուցակը գլխավորող թեկնածուն: Հենց քաղաքապետի պաշտոնն ու առաջիկա ԱԺ ընտրություններն էին  պատճառը, որ Գյումրիում այս անգամ պայքարն այդքան հետաքրքրել էր շատերին. պայքարի մեջ է մտել 7 կուսակցություն և 3 դաշինք՝ «Հայրաքաղաք» դաշինք, «Արժանապատիվ ուղի» կուսակցություն, ՀՀԿ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցություն, «Զարթոնք» ազգային-քրիստոնեական կուսակցություն, «Գյումրին կռնա՜» դաշինք, «Բալասանյան դաշինք» սոցիալական կուսակցություն, «Թասիբով» դաշինք, «Ապրելու երկիր» կուսակցություն, Հայաստանի կոմունիստական կուսակցություն՝ ընդհանուր 287 թեկնածուով։ Նախորդ ՏԻՄ ընտրություններին  մասնակցում էր 11 քաղաքական ուժ՝ 422 թեկնածուով:
Ժամը 11:00-ի դրությամբ Գյումրու տեղամասերում լուրջ խախտումներ չեն արձանագրվել։ Գյումրու ընտրությունները համակարգող թիվ  31 ՏԸՀ նախագահ Տիգրան Ղազարյանի տեղեկացմամբ՝ ընտրական օրը մեկնարկել է առանց լուրջ խնդիրների: Ընտրատեղամասերից մեկում մատնահետք կարդացող սարքն է խափանվել, խնդիրը  կարգավորել են: Ընտրողներից մեկն էլ ժամկետանց անձնագրով է ներկայացել:

Выборы  ОМС  в  Гюмри  начались  без  серьезных  проблем
Как  передает Арменпресс, в этот раз, как и на предыдущих выборах 2016 года, мэром станет кандидат, возглавивший список Совета старейшин от той силы, которая наберет наибольшее количество голосов.
Именно позиция мэра и предстоящие выборы в Национальное Собрание стали причиной того, что на этот раз многие жители Гюмри были столь заинтересованы в избирательной борьбе. В нее вступили 7 партий и 3 блока: блок партий «Айракахак» («Город отцов»), партия «Достойный путь», Республиканская партия Армении, партия "Гражданский договор", Национально-христианская партия "Зартонк" («Пробуждение»), Коммунистическая партия Армении, блок партий "Гюмри сможет!", социальная партия "Альянс Баласанян", партия "Тасибóв" ("С достоинством!"), "Страна жизни» — всего 287 кандидатов. В предыдущих местных выборах приняли участие 11 политических сил с 422 кандидатами.
По состоянию на 11:00 часов,  серьезных нарушений на избирательных участках Гюмри не зафиксировано. По словам председателя ТИК 31 Тиграна Казаряна, координирующего выборы в Гюмри, день выборов начался без каких-либо серьезных проблем. На одном из избирательных участков вышел из строя сканер отпечатков пальцев, и проблема была решена. Один из избирателей предъявил просроченный паспорт.