Մարզիչ Գևորգ Ալեքսանյանին շնորհվել է Գյումրիի պատվավոր քաղաքացու կոչում
ԳՅՈՒՄՐԻ, 9 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գյումրու ավագանին հոկտեմբերի 8-ին կայացած նիստի ժամանակ Օլիմպիական խաղերի, աշխարհի եւ Եվրոպայի չեմպիոն, հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արթուր Ալեքսանյանի հորը՝ Գևորգ Ալեքսանյանին, շնորհել է Գյումրիի պատվավոր քաղաքացու կոչում: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, հարցն ավագանուն ներկայացրել էր քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանը:
Գևորգ Ալեքսանյանը խոստացավ սպորտային բոլոր ատյաններում բարձր պահել Գյումրիի և Հայաստանի պատիվը:
ՏԻՄ ընտրություններից առաջ սա Գյումրիի ավագանու վերջին նիստն էր։ Հիշեցնենք, 7-րդ գումարման ավագանու կազմում 4 խմբակցություններ են ներկայացված` «Բալասանյան դաշինք», ԲՀԿ, «Հայկական վերածնունդ» և ԳԱԼԱ։
Գյումրիի ավագանու հաջորդ նիստը տեղի կունենա հոկտեմբերի 17-ի ՏԻՄ ընտրություններից հետո։ 8-րդ գումարման ավագանու առաջին նիստում Գյումրիի նոր քաղաքապետ է ընտրվելու։

Тренеру Геворгу Алексаняну присвоено звание почетного гражданина Гюмри
На состоявшемся 8 октября заседании Совет старейшин Гюмри присвоил звание Почетного гражданина Гюмри тренеру Геворгу Алексаняну - отцу Артура Алексаняна, олимпийского чемпиона мира и Европы, борца греко-римского стиля.
Как передает Арменпресс, вопрос представил на рассмотрение Совета старейшин мэр Гюмри Самвел Баласанян.
Геворг Алексанян пообещал поддерживать честь Гюмри и Армении на всех спортивных площадках.
Это было последнее заседание Совета старейшин Гюмри перед выборами в Органы местного самоуправления.Напомним, в Совете старейшин 7 созыва представлены 4 фракции: «Блок Баласаняна», ППА, «Армянское возрождение» и ГАЛА.
Следующее заседание Совета старейшин Гюмри состоится после выборов ОМС 17 октября.Новый мэр Гюмри будет избран на первом заседании Совета старейшин 8-го созыва.