Մանսուրյանի, Բորոդինի, Չայկովսկու երկերի կատարմամբ Երևանում հանդես կգա hայտնի ջութակահար Սերգեյ Դոգադինը
Մանսուրյանի, Բորոդինի, Չայկովսկու երկերի կատարմամբ Երևանում հանդես կգա
hայտնի ջութակահար Սերգեյ Դոգադինը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակում հոկտեմբերի 2-ին Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ հանդես կգա ջութակահար Սերգեյ Դոգադինը։
«Արմենպրեսի» հաղորդմամբ՝ ծրագրում կհնչեն Տիգրան Մանսուրյանի Սերենադը լարային նվագախմբի համար, Ալեքսանդր Բորոդինի Պոլովեցյան պարերը «Իշխան Իգոր» օպերայից, Պյոտր Չայկովսկու Ջութակի կոնցերտը ռե մաժոր երկ 35։
Համերգը կղեկավարի դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանը։
Սեպտեմբերի 29-ից հոկտեմբերի 29-ը Երևանում անցկացվում է «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնը, որի շրջանակում կազմակերպված 17 համերգի ընթացքում հայ երաժշտասերներին իրենց կատարումները կնվիրեն մեծանուն երաժիշտները՝ դաշնակահար Միխայիլ Պլետնյովը, թավջութակահար Սթիվեն Իսերլիսը, ջութակահարներ Գիլ Շահամը, Գրաֆ Մուրզան և այլք։
Փառատոնի կազմակերպիչներն են Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը, Մշակույթի աջակցման եվրոպական հիմնադրամը (EUFSC)։ Փառատոնի անցկացմանն աջակցում է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը։

В Ереване скрипач Сергей Догадин исполнит произведения Мансуряна, Бородина и Чайковского
2 октября в рамках международного музыкального фестиваля «Армения» с Государственным симфоническим оркестром Армении в Спортивно-концертном комплексе им. К. Демирчяна выступит скрипач Сергей Догадин.
Как сообщает «Арменпресс», в программе концерта - «Серенада для струнного оркестра» Тиграна Мансуряна, «Половецкие пляски» из оперы Александра Бородина «Князь Игорь», Скрипичный концерт Петра Чайковского. Концерт проведет дирижер Сергей Смбатян.
Международный музыкальный фестиваль «Армения» пройдет в Ереване с 29 сентября по 29 октября. В рамках 17 концертов выступят известные музыканты: пианист Михаил Плетнев, виолончелист Стивен Изерлис, скрипачи Гил Шахам, Граф Муржа и другие.
Организаторы фестиваля - Государственный симфонический оркестр Армении, Европейский фонд поддержки культуры (EUFSC). Фестиваль проходит при содействии Министерства образования, науки, культуры и спорта Республики Армения.