Վերքերը դեռ չեն սպիացել. ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչը՝ 44-օրյա պատերազմի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վերքերը դեռ չեն սպիացել, բայց հնարավորություն կա՝ վերականգնելու անվտանգ, բարգավաճ և խաղաղ Հարավային Կովկասը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Թվիթեր»-ի իր էջում գրել է Հարավային Կովկասում և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը՝ Արցախի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած 44-օրյա պատերազմի տարելիցի առիթով:
«Այսօր մեր մտքերը նրանց հետ են, ովքեր 44-օրյա պատերազմում և 30-ամյա հակամարտության ընթացքում կորցրել են իրենց մտերիմներին: Վերքերը դեռ չեն սպիացել, բայց հնարավորություն կա՝ վերականգնել անվտանգ, բարգավաճ և խաղաղ Հարավային Կովկասը»,-նշել է Կլաարը:

Раны еще не зажили: спецпредставитель ЕС о 44-дневной войне
Раны еще не зажили, но есть возможность восстановить безопасный, процветающий и мирный Южный Кавказ. Как сообщает Арменпресс, об этом на своей странице в Twitter написал спецпредставитель ЕС по вопросам Южного Кавказа и кризиса в Грузии Тойво Клаар по случаю годовщины развязанной Азербайджаном 44-дневной войны против Арцаха.
«Сегодня наши мысли с теми, кто потерял близких в 44-дневной войне и 30-летнем конфликте. Раны еще не зажили, но есть возможность восстановить безопасный, процветающий и мирный Южный Кавказ. Европейского Союза поддерживает своих партнеров в достижении этой цели», - отметил Клаар.