Սեպտեմբերի 12-ը Գյումրիում ՏԻՄ ընտրություններին մասնակցության առաջադրումների վերջին օրն է
ԳՅՈՒՄՐԻ, 12  ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գյումրիում ՏԻՄ ընտրություններին մասնակցելու առաջադրումների վերջին օրը սեպտեմբերի 12-ն է: Քաղաքական ուժերը իրավունք ունեն իրենց համամասնական ցուցակն ընտրական հանձնաժողով ներկայացնել մինչև սեպտեմբերի 12-ի ժամը 18:00-ը, իսկ  կուսակցությունների, կուսակցությունների դաշինքների ընտրական ցուցակների գրանցումը կատարվելու է սեպտեմբերի 12-ից մինչև սեպտեմբերի 17-ը, ժամը՝ 18:00-ը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին թիվ 31 ԸԸՀ-ից, մինչ այժմ ՏԻՄ ընտրությանը մասնակցության հայտ է ներկայացրել 6 քաղաքական ուժ՝ «Բալասանյան դաշինք» սոցիալական կուսակցությունը, «Գյումրին կռնա՜» նորաստեղծ դաշինքը, «Զարթոնք» ազգային քրիստոնեական կուսակցությունը, Կոմունիստական կուսակցությունը, «Արժանապատիվ ուղի» կուսակցությունը եւ նորաստեղծ «Հայրաքաղաք» դաշինքը: Սեպտեմբերի 11-ին «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության Գյումրու տարածքային կառույցը հրապարակեց ավագանու թեկնածուների իր ցանկը: ՔՊ կուսակցության առաջադրումը կլինի սեպտեմբերի 12-ին։

Гюмри: 12 сентября - последний день выдвижения кандидатов на выборы ОМС
12 сентября - последний день выдвижения кандидатов на выборы Органов  местного самоуправления в Гюмри.
Политические силы вправе  представить свои пропорциональные списки в Избирательную комиссию до 18:00 часов 12 сентября, а регистрация избирательных списков партий и партийных блоков будет проходить с 12 сентября  по 18:00 часов 17 сентября.
Как сообщили  Арменпресс  в ИК № 31, на данный момент для участия в выборах Органов  местного самоуправления подали заявки 6 политических сил: социальная  партия «Блок Баласаняна», блок «Гюмри сможет!», Национальная христианская партия «Пробуждение», Коммунистическая партия, партия «Достойный путь» и новообразованный блок «Айракахак» (город отцов).
11 сентября гюмрийское отделение партии «Гражданский договор» опубликовало список своих кандидатов в Совет старейшин города. Выдвижение кандидатов партии ГД состоится 12 сентября.