Արշակ Կարապետյանը քննարկել է հայ-ռուսական ռազմատեխնիկական համագործակցության հարցերը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը ՌԴ Պատրիոտ կենտրոնում օգոստոսի 23-ին մասնակցել է «Արմիա-2021» ռազմաարդյունաբերական ցուցահանդեսի և Միջազգային բանակային խաղերի բացման արարողությանը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նույն օրը ՀՀ պաշտպանության նախարարը մի շարք հանդիպումներ է ունեցել ՌԴ խոշոր ռազմաարդյունաբերական ընկերությունների ղեկավարների հետ, քննարկել  երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր։
Արշակ Կարապետյանն, այնուհետև, հայ-ռուսական ռազմատեխնիկական համագործակցության հարցերի ողջ շրջանակը քննարկել է ՌԴ Ռազմատեխնիկական համագործակցության դաշնային ծառայության տնօրեն Դմիտրի Շուգաևի և Ռոսօբորոնէքսպորտ ընկերության տնօրեն Ալեքսանդր Միխեևի հետ։

YEREVAN, AUGUST 23, ARMENPRESS. Defense Minister of Armenia Arshak Karapetyan participated in ''Army-2021'' military-industrial exhibition and the opening cermeony of the International Army Games on August 23 at Russia's Patriot center.
As ARMENPRESS was ifnormed from the press service of the Defense Ministry of Armenia, Arshak Karapetyan held a number of meetings with the heads of the major Russian military-industrial companies, discussed issued of bilateral interest.
Afterwards, the Armenain Defense Minister discussed the entire scope of military-technical cooperation with Director of of Federal Service for Military-Technical Cooperation of the Russian Federation Dmitry Shugaev and General Director of Rosoboronexport Alexander Mikheev.