Ըստ նախնական տվյալների, երեք մարդ է զոհվել Մոսկվայի մարզում Իլ-112Վ ինքնաթիռի վթարի հետեւանքով
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ըստ նախնական տվյալների, երեք մարդ Է զոհվել Մոսկվայի մարզում Իլ-112Վ ինքնաթիռի աղետի ենթարկվելու հետեւանքով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, «Ինտերֆաքս»-ին հաղորդել Է տեղեկացված մի աղբյուր:
«Օդից կատարված դիտարկումների ժամանակ ողջ մնացած մարդիկ չեն հայտնաբերվել»,-ասել Է աղբյուրը:
Աղետի ենթարկված Իլ-112Վ-ի անձնակազմի հրամանատարը եղել Է փորձարկիչ-օդաչու, Ռուսաստանի հերոս Նիկոլայ Կուիմովը, «Ինտերֆաքս»-ին հաղորդել են Միավորված ավիաշինական կորպորացիայում:
Ավելի վաղ հաղորդվել Էր, որ Վորոնեժից Մոսկվայի մարզ թռչելիս ինքնաթիռը վարել Է անձնակազմը, որի կազմում եղել են առաջին կարգի փորձարկիչ-օդաչու, Ռուսաստանի հերոս Նիկոլայ Կուիմովը, առաջին կարգի փորձարկիչ-օդաչու Դմիտրի Կոմարովը, առաջին կարգի փորձարկիչ-բորտինժեներ Նիկոլայ Խլուդեեւը:
Ավելի վաղ Իլ-112Վ նոր մարդատար ինքնաթիռի՝ Մոսկվայի մարզի Կուբինկայի շրջանում տեղի ունեցած վթարի մասին հաղորդել են Միավորված ավիաշինական կորպորացիայի մամուլի ծառայությունում: Այնտեղ նշել են, որ դա տեղի Է ունեցել վարժական թռիչքի ժամանակ՝ Կուբինկայի օդակայանի շրջանում վայրԷջք կատարելիս: Տեղի ունեցածի մանրամասները ճշտվում են:

Три человека, по предварительным данным, погибли в аварии Ил-112В в Подмосковье
Три человека, находившиеся на борту разбившегося в Подмосковье Ил-112В, по предварительным данным, погибли. Как передает Арменпресс, об этом сообщил "Интерфаксу" информированный источник.
"При наблюдении с воздуха людей с признаками жизни не обнаружено", - сказал источник.
Командиром экипажа потерпевшего крушение Ил-112В был заслуженный летчик-испытатель, Герой России Николай Куимов, сообщили "Интерфаксу" в Объединенной авиастроительной корпорации.
Ранее сообщалось, что при перелёте из Воронежа в Подмосковье самолет пилотировал экипаж в составе шеф-пилота ПАО "Ил", летчика-испытателя 1-го класса, Героя России Куимова, летчика-испытателя 1-го класса Дмитрия Комарова, бортинженера-испытателя 1-го класса Николая Хлудеева.
Ранее об аварии опытного образца нового легкого транспортника Ил-112В в районе подмосковной Кубинки сообщили в пресс-службе Объединенной авиастроительной корпорации (ОАК). Там отметили, что она произошла во время тренировочного полета при заходе на посадку в районе аэродрома Кубинка в лесополосе. Подробности происшествия уточняются.