Eurowings-ն առաջին անգամ չվերթեր կիրականացնի դեպի Հայաստան
Eurowings-ը շուկայի այս հատվածի առաջատարն է և աճող պահանջարկի շնորհիվ ավելի է ընդլայնում իր դիրքերը: Ընդհանուր առմամբ, Eurowings-ի երթուղային ցանցը Եվրոպայում ներառում է ավելի քան 100 ուղղություն:
«Արմենիա» միջազգային օդանավակայաններ» ՓԲ ընկերության տնօրեն Մարսելո Վենդեն նշել է. «Ուրախ ենք, որ Eurowings-ը մուտք է գործում հայկական շուկա: Շնորհավորում ենք ավիաընկերությանը և մաղթում հաջող գործունեություն ու անվտանգ թռիչքներ: Այսուհետ դեպի Եվրոպա ուղիղ մեկնելու հնարավորություններն ավելի կմեծանան»:
«Մեզ համար Eurowings-ում մեծ հաճույք է առաջին անգամ սպասարկել հայաստանյան շուկան և առաջարկել կանոնավոր թռիչքներ Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից դեպի Քյոլն: Austrian Airlines-ի, Brussels Airlines-ի, հաջորդ ուրբաթ օրվանից Lufthansa-ի և արդեն Eurowings-ի հետ միասին, որն առաջատար եվրոպական low-cost ավիափոխադրողներից է, մենք ուրախ ենք մեծացնել մեր` Lufthansa խմբի ներկայությունը Երևանում և, հետևաբար, ավելի շատ հնարավորություններ առաջարկել Հայաստանից ճանապարհորդների համար»,- նշել է Lufthansa խմբի Ուկրաինայի, Բելառուսի, Թուրքմենստանի և Հարավային Կովկասի վաճառքի գծով գլխավոր մենեջեր Ռենե Կոինչակը:
Չվերթեր կարելի է ամրագրել Eurowings կայքի, հավելվածի կամ տուրիստական գործակալությունների միջոցով՝ սկսած 129,99 եվրոյից: Գները ներկայացված են միակողմանի ուղղության համար:
Բոլոր չվերթերի դեպքում Eurowings-ի ուղևորներն օգտվում են Lufthansa խմբի առողջապահության և հիգիենայի ոլորտի առաջատար հայեցակարգից: Ավիաընկերությունն իրականացրել է համապարփակ պաշտպանիչ և հիգիենիկ միջոցառումներ իր ամբողջ ճանապարհորդական ցանցում՝ ուղևորներին անվտանգ կերպով իրենց նշանակման վայր հասցնելու և լավագույն աջակցություն ցուցաբերելու համար՝ սկսած ճանապարհորդության պլանավորումից մինչև վերջնակետ հասնելը, ինչպես նաև Գերմանիա վերադառնալու ընթացքում: Eurowings-ի օդանավերում դիմակ կրելը մնում է պարտադիր:
Eurowings-ը Lufthansa խմբի «հանգստի կազմակերպման» ավիաընկերությունն է և, հետևաբար, աշխարհի ամենամեծ ավիացիոն խմբի մի մասը: Eurowings-ը Դյուսելդորֆի, Համբուրգի, Շտուտգարտի և Քյոլն/Բոնի օդանավակայանների շուկայի առաջատարն է և ներկայումս ունի շուրջ 100 ինքնաթիռից բաղկացած շարժակազմ: Eurowings-ը հիմնականում կենտրոնացած է low-cost ապրանքների և ծառայությունների վրա և առաջարկում է ուղիղ չվերթեր Եվրոպայի ներսում: Ամռան թռիչքների ժամանակացույցում ավիաընկերությունը չվերթեր է իրականացնում ավելի քան 100 ուղղությամբ: Իր լայնածավալ երթուղային ցանցով և շուտով արդեն 10 միջազգային բազաներով` ներառյալ Եվրոպայի թիվ մեկ հանգստի կղզին` Պալմա դե Մայորկան, Eurowings-ը Գերմանիայի ամենամեծ «արձակուրդային» ավիաընկերությունն է: Ներկայում Eurowings-ն ունի շուրջ 3500 աշխատակից ամբողջ Եվրոպայում:

Eurowings впервые будет совершать рейсы в Армению
С 6 августа немецкая авиакомпания Eurowings будет совершать прямые рейсы в Армению, впервые давая своим пассажирам возможность вылететь из Кельна / Бонна в столицу Армении Ереван.
Eurowings - лидер в этом сегменте рынка и расширяет свои позиции в связи с растущим спросом. Всего маршрутная сеть Eurowings в Европе включает более 100 направлений.
Директор ЗАО «Международные аэропорты Армении» Марсело Вендесообщил. «Мы рады, что Eurowings выходит на армянский рынок. Поздравляем авиакомпанию, желаем успешной работы и безопасных полетов. Отныне возможности прямого полета в Европу увеличатся».
«Для нас в Eurowings большое удовольствие впервые обслуживать армянский рынок, предлагать регулярные рейсы из ереванского международного аэропорта«Звартноц»в Кельн.  Austrian Airlines, Brussels Airlines, и уже в следующую пятницу, вместе с Lufthansa Eurowings - одним из ведущих европейских low-cost перевозчиков, мы рады расширить присутствие Lufthansa Group в Ереване и, следовательно, у нас больше возможностей предлагать путешествий из Армении», - сказал генеральный менеджер Lufthansa Group по продажам в Украине, Беларуси, Туркменистане и Южном Кавказе Рене Коинчак.
Авиабилеты можно забронировать через веб-сайт, приложение или туристические агентства Eurowings всего за 129,99 евро. Цены указаны для направления в одну  сторону.
На всех рейсах пассажиры Eurowings пользуются ведущей концепцией Lufthansa в области здравоохранения и гигиены. Авиакомпания внедрила комплексные меры безопасности и гигиены во всей своей туристической сети, чтобы обеспечить наилучшую помощь пассажирам в безопасности в пункте назначения, от планирования поездки до пункта назначения, а также их возвращения в Германию. Ношение маски на самолетах Eurowings остается обязательным.
Eurowings - это «развлекательная» авиакомпания Lufthansa, поэтому она входит в состав крупнейшей авиационной группы в мире. Eurowings является лидером рынка в Дюссельдорфе, Гамбурге, Штутгарте, аэропортах Кельна / Бонна, и в настоящее время располагает подвижным составом около 100 самолетов. Eurowings в основном специализируется на недорогих товарах и услугах и предлагает прямые рейсы по Европе. В летнем расписании авиакомпания выполняет рейсы по более чем 100 направлениям. Благодаря обширной сети маршрутов и вскоре - 10 международным базам, включая курортный остров номер один в Европе Пальма-де-Майорка, Eurowings является крупнейшей "праздничной" авиакомпанией Германии. В настоящее время в Eurowings работает около 3500 сотрудников по всей Европе.