Իշխան Սաղաթելյանն ընտրվեց ԱԺ փոխնախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱԺ-ն երրորդ անգամ քվեարկության արդյունքում «Հայաստան» խմբակցության ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանին ընտրեց ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնում:
«ԱրմԵնպրես»-ի հաղորդմամբ՝ փակ գաղտնի քվեարկությունից հետո Հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը հայտնեց, որ քվեարկությանը մասնակցել է 103 պատգամավոր,  կողմ էր քվեարկել 64 պատգամավոր, դեմ՝ 37-ը, անվավեր էր ճանաչվել 2 քվեաթերթիկ:
Իշխան Սաղաթելյանի թեկնածությունն առաջադրվել էր արդեն երրորդ անգամ: Առաջին երկու անգամ ընտրության քվեարկությունների արդյունքներով բավարար ձայներ չէին հավաքվել: Առաջին քվեարկությանը Սաղաթելյանը ստացել էր 53 կողմ ձայն, մեկ քվեաթերթիկ անվավեր էր  համարվել, ընտրվելու համար բավարար չէր մեկ ձայն: Երկրորդ ընտրության արդյունքում Սաղաթելյանը ստացել էր 49 կողմ, 49 դեմ ձայներ, անվավեր էր համարվել 5 քվեաթերթիկ: Իշխանությունն ու ընդդիմությունը միմյանց էին մեղադրել անվավեր քվեաթերթիկների՝ ընտրությունը տապալելու համար:

Ишхан Сагателян избран вице-спикером Национального собрания
Третьим голосованием НС избрало представителя фракции «Айастан» Ишхана Сагателяна на должность вице-спикера.
Как сообщает «Арменпресс», после закрытого тайного голосования председатель счетной комиссии Нарек Бабаян сообщил, что в голосовании участвовали 103 депутата, за проголосовали 64 депутата, против - 37, недействительными признаны 2 бюллетеня.
Ишхан Сагателян выдвигался уже в третий раз. В первый и второй раз  оказалось недостаточно голосов. В первый раз Сагателян получил 53 голоса, один бюллетень был признан недействительным, одного голоса не хватило для избрания. По итогам второго голосования Сагателян получил 49 голосов “за”, 49 “против”, 5 бюллетеней были признаны недействительными. Правительство и оппозиция выдвигали по этому поводу взаимные обвинения.