Կալիֆոռնիայում չորս մարդ է զոհվել ուղղաթիռի կործանման հետեւանքով
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չորս մարդ Է զոհվել օգոստոսի 1-ին Կալիֆոռնիայի հյուսիսում ուղղաթիռի կործանման հետեւանքով:
Այդ մասին հայտնել Է Associated Press գործակալությունը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Գործակալության տվյալներով՝ Robinson R66 ուղղաթիռը վթարի Է ենթարկվել տեղական ժամանակով 13:15-ին (Երեւանի ժամանակով 00:15-ին) Սակրամենտո քաղաքից դեպի հյուսիս: Ուղղաթիռում եղել Է չորս մարդ, նրանք բոլորը զոհվել են: Պատահարի պատճառի եւ զոհվածների մասին տեղեկատվություն առայժմ չեն հայտնում:
Աղետի հանգամանքների հետաքննությամբ զբաղվում են Դաշնային ավիացիոն վարչությունը եւ ԱՄՆ-ի Տրանսպորտի անվտանգության ազգային խորհուրդը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Четыре человека погибли при крушении вертолета в Калифорнии
Четыре человека погибли в результате крушения вертолета в воскресенье на севере штата Калифорния. Как передает Арменпресс, об этом сообщило агентствоAssociatedPress.
По его сведениям, вертолетRobinsonR66 разбился около 13:15 по местному времени (23:15 мск) на севере от города Сакраменто. На борту летели четыре человека, все они погибли.
Информация о причине произошедшего и погибших пока не приводится. Расследованием обстоятельств катастрофы занимаются Федеральное авиационное управление и Национальный совет США по безопасности на транспорте.