Եվրո-2020. Իսպանիա-Լեհաստան հանդիպումն ավարտվեց ոչ-ոքի
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության երկրորդ տուրի վերջին խաղում մրցեցին E խմբwum ընդգրկված Իսպանիան և Լեհաստանը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Սևիլիայում կայացած խաղի առաջին կեսում առավելությունը իսպանացիների կողմն էր: Նրանք էին հիմնականում տիրում գնդակին: Հանդիպման 25-րդ րոպեին Ալվարո Մորատան առաջ մղեց «կարմիր ֆուրիա»-ին: Երկրորդ կեսի մեկնարկում լեհերը կարողացան վերականգնել հաշվի հավասարությունը: Գոլն իր ակտիվում գրանցեց «Ոսկե գնդակ»-ի դափնեկիր Ռոբերտ Լևանդովսկին: Երկրորդ կեսում Իսպանիան գործում էր «առաջին համարով», սակայն գրոհները ցանկալի վերջաբան չէին ունենում:
Իսպանիա-Լեհաստան` 1:1:
Եվրո-2020-ի վերջին տուրում Իսպանիան կխաղա Սլովակիայի, իսկ լեհերը` Շվեդիայի դեմ: Այդ հանդիպումները նախատեսված են հունիսի 23-ի համար: Այս խմբում որոշիչ կլինեն վերջին տուրի հանդիպումները:

Евро-2020: матч Испания-Польша завершился вничью
В последнем матче второго тура чемпионата Европы по футболу в группе E встретились Испания и Польша.
Как сообщает «Арменпресс», преимущество в первой половине игры, проходящей в Севилье, было на стороне испанцев. Мячом, в основном, владели они. На 25-й минуте матча Альваро Мората «красную фурию» вывел вперед. В начале второго тайма поляки смогли сравнять счёт. Гол забил обладатель «Золотого мяча» Роберт Левандовски. Во втором тайме первенствовала Испания, однако атаки не возымели желаемого финала.
Матч Испания-Польша завершился со счетом: 1:1.
В последнем туре Евро-2020 Испания сыграет со Словакией, Польша - со Швецией. Эти встречи намечены на 23 июня. В этой группе решающими будут матчи последнего тура.