Պատասխան ենք տալու և հաշվետու ենք լինելու յուրաքանչյուր բառի և տառի համար. Իշխան Սաղաթելյան
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հայաստան» դաշինքի անդամ, ՀՅԴ գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը եզրափակիչ հանրահավաքին հայտարարեց, որ այն ծրագրերը, որոնք ներկայացրել են քաղաքացիներին, հունիսի 20-ից հետո դառնալու են կառավարության ծրագիր և կյանքի են կոչվելու: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Իշխան Սաղաթելյանը նշեց, որ անցած 12 օրերի ընթացքում «Հայաստան» դաշինքը եղավ Հայաստանի բոլոր մարզերում, դաշինքի անդամները ներկայացրեցին երկրում ստեղծված իրավիճակը, դրանից դուրս գալու ճանապարհները և ուղիները, խոսեցին իրենց ծրագրերի մասին:
«Մենք խոսեցինք Հայաստանի զարգացումից և Հայաստանի երաշխավորված ապագայից: «Հայաստան» դաշինքն է այն քաղաքական ուժը և թիմը, որը կարող է այս վիճակից դուրս բերել մեր երկիրը:  Այս օրերին ունեինք մի խնդիր, որ Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացուն բացատրեինք, որ այս պայքարը միայն մեր պայքարը չէ, սա յուրաքանչյուր հայի, հայ մարդու կռիվն է, և այսօր մենք փաստեցինք, որ հաջողել ենք»,- ընդգծեց Սաղաթելյանը:
Իշխան Սաղաթելյանը «Հայաստան» դաշինքի անունից խոստացավ, որ  յուրաքանչյուր բառի և տառի համար պատասխան են տալու և հաշվետու են լինելու:
«Խոստանում ենք, որ ժողովրդի թիկունքում գործարքի չենք գնալու, ձեզ և մեր պետականությանը չենք դավաճանելու: Հունիսի 20-ը մեր աշխատանքները ամփոփելու և մեր հաղթանակը արձանագրելու օրն է»,- եզրափակեց Սաղաթելյանը:

Мы сдержим свое слово и отчитаемся за каждую букву: Ишхан Сагателян
Член блока «Армения», представитель Высшего органа АРФД Ишхан Сагателян заявил на итоговом митинге, что представленные гражданам программы после 20 июня станут государственной программой и будут реализованы. Как сообщает Арменпресс, Ишхан Сагателян отметил, что за прошедшие 12 дней блок «Армения» посетил все регионы Армении, члены блока рассказали о ситуации в стране, путях выхода из нее, рассказали о своих программах.
«Мы говорили о развитии Армении, о гарантированном будущем Армении. Блок «Армения» - та политическая сила и та команда, которая может вывести нашу страну из этой ситуации. В эти дни нашей задачей было объяснить гражданину Республики Армения, что эта борьба - это не только наша борьба, это борьба каждого армянина, и сегодня мы видим, что нам это удалось», - подчеркнул Сагателян.
Ишхан Сагателян от имени блока «Армения» пообещал, что они сдержат каждое свое слово и отчитаются за каждую букву.
«Мы обещаем, что не пойдем на сделку за спиной народа, не предадим вас, нашу государственность. 20 июня - это день подведения итогов нашей работы и констатации нашей победы», - заключил Сагателян.