Հունիսի 20-ը ճակատագրական օր է. Ռոբերտ Քոչարյանի ուղերձը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ, ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը հունիսի 20-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին ընդառաջ հանդես է եկել հայ ժողովրդին ուղղված ուղերձով: «Արմենպրես»-ը ներկայացնում է ՀՀ երկրորդ նախագահի ուղերձը.
«Սիրելի՛ ժողովուրդ, ավարտին մոտեցավ արտահերթ ընտրությունների քարոզարշավը։ Անցած մեկ ամսվա ընթացքում թիմակիցներիս հետ միասին շրջեցինք Հայաստանով մեկ։ Վաղուց` 13 տարի ձեզ հյուր չէի եղել, շնորհակալ եմ հյուրըկալության ու ջերմ ընդունելության համար։ Այս օրերին հազարավոր մարդկանց ձեռք եմ սեղմել, նայել եմ նրանց աչքերին։ Չեմ թաքցնում՝ փորձում էի հասկանալ` արդյո՞ք փոխվել եք այս տարիների ընթացքում։ Ու մեծ ուրախությամբ պետք է ասեմ՝ չեք փոխվել, մնացել եք աշխատասեր, տաղանդավոր, պարզ խոսող, վատն ու լավը տարբերող։
Կարճ ասած` շատ ուրախ եմ, որ նորից միասին ենք։ Հիմա ընտրությունների մասին` երկու բառով։
Հունիսի 20-ը ճակատագրական օր է։ Ընտրում ենք արժանապատիվ խաղաղության ու նվաստացած խայտառակության միջև։ Ընտրում ենք բարեկեցիկ կյանքի և անհույս աղքատության միջև։
Վստահ եմ, որ այլևս չեք խաբվելու։ Սուտը, տգիտությունն ու պիղծը մերժելու եք։
Կոչ եմ անում Ձեզ` եկեք նորից միասին շենացնենք մեր տունը, մեր Հայաստանը։ Հարատև խաղաղություն հաստատենք։ Վերականգնենք մեր արժանապատվությունը։ Բուժենք վերքերը։ Հավերժացնենք մեր հերոսներին ու իմաստ հաղորդենք նրանց սխրանքին։ Մեր ամենօրյա տքնաջան աշխատանքով առողջ, կիրթ, բարեկեցիկ կյանք կերտենք մեր երեխաների ու մեր թոռների համար։

20 июня - судьбоносный день: послание Роберта Кочаряна
Лидер блока «Айастан», второй президент Армении Роберт Кочарян в преддверии внеочередных парламентских выборов 20 июня с посланием обратился к армянскому народу. «Арменпресс» представляет послание второго президента Республики Армения.
«Дорогие люди!
Предвыборная кампания внеочередных выборов подходит к концу. За последний месяц мы с товарищами по команде объехали всю Армению. Уже давно, 13 лет, я не бывал Вашим гостем, благодарю за гостеприимство и теплый прием. В эти дни я пожимал руку тысячам людей, я смотрел им в глаза. Не скрою, я пытался понять, изменились ли Вы за эти годы. И я с большой радостью должен признать, что Вы не изменились, Вы остались теми же людьми - трудолюбивыми, талантливыми, простодушными, различающими хорошее и плохое.
Одним словом, я очень рад, что я снова с Вами. Теперь, в двух словах, о выборах.
20 июня - судьбоносный день. Мы выбираем между достойным миром и позорным унижением. Мы выбираем между безнадежной бедностью и благополучной жизнью.
Уверен, Вас больше не обманут! Вы отвергнете ложь, невежество и грязь!
Я призываю Вас давайте снова вместе строить наш Дом, нашу Армению. Установим прочный мир. Вернем себе достоинство. Залечим раны. Увековечим наших героев и придадим смысл их героизму. Благодаря нашему ежедневному упорному труду мы нашим детям и нашим внукам создадим здоровую, образованную и процветающую жизнь.