Հունիսի 20-ը ճակատագրական օր է. Ռոբերտ Քոչարյանի ուղերձը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ, ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը հունիսի 20-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին ընդառաջ հանդես է եկել հայ ժողովրդին ուղղված ուղերձով: «Արմենպրես»-ը ներկայացնում է ՀՀ երկրորդ նախագահի ուղերձը.
«Սիրելի՛ ժողովուրդ, ավարտին մոտեցավ արտահերթ ընտրությունների քարոզարշավը։ Անցած մեկ ամսվա ընթացքում թիմակիցներիս հետ միասին շրջեցինք Հայաստանով մեկ։ Վաղուց` 13 տարի ձեզ հյուր չէի եղել, շնորհակալ եմ հյուրըկալության ու ջերմ ընդունելության համար։ Այս օրերին հազարավոր մարդկանց ձեռք եմ սեղմել, նայել եմ նրանց աչքերին։ Չեմ թաքցնում՝ փորձում էի հասկանալ` արդյո՞ք փոխվել եք այս տարիների ընթացքում։ Ու մեծ ուրախությամբ պետք է ասեմ՝ չեք փոխվել, մնացել եք աշխատասեր, տաղանդավոր, պարզ խոսող, վատն ու լավը տարբերող։
Կարճ ասած` շատ ուրախ եմ, որ նորից միասին ենք։ Հիմա ընտրությունների մասին` երկու բառով։
Հունիսի 20-ը ճակատագրական օր է։ Ընտրում ենք արժանապատիվ խաղաղության ու նվաստացած խայտառակության միջև։ Ընտրում ենք բարեկեցիկ կյանքի և անհույս աղքատության միջև։
Վստահ եմ, որ այլևս չեք խաբվելու։ Սուտը, տգիտությունն ու պիղծը մերժելու եք։
Կոչ եմ անում Ձեզ` եկեք նորից միասին շենացնենք մեր տունը, մեր Հայաստանը։ Հարատև խաղաղություն հաստատենք։ Վերականգնենք մեր արժանապատվությունը։ Բուժենք վերքերը։ Հավերժացնենք մեր հերոսներին ու իմաստ հաղորդենք նրանց սխրանքին։ Մեր ամենօրյա տքնաջան աշխատանքով առողջ, կիրթ, բարեկեցիկ կյանք կերտենք մեր երեխաների ու մեր թոռների համար։

YEREVAN, JUNE 18, ARMENPRESS. 2nd President of Armenia Robert Kocharyan, who is leading the electoral list of the “Armenia” alliance for the upcoming snap parliamentary elections, has addressed the Armenian people ahead of the snap polls.
“Dear people, the campaign of the early elections has been completed. Within the past month together with my supporters we have toured Armenia. I haven’t visited you for 13 years, I want to thank you for the hospitality and warm welcome. These days I have shaken hands with thousands of people, have looked at their eyes. I do not hide, I was trying to understand whether you have changed during these years. And I must state with great joy that you have not changed, have remained hardworking, talented, clearly talking and differentiating between good and bad.
In other words, I am very happy that we are together again. And now briefly about the elections.
June 20 is a crucial day. We are choosing between dignified peace and humiliated disgrace. We are choosing between normal life and hopeless poverty.
I am sure you will not be deceived anymore. You will reject lie, illiteracy and filth.
I call on you, let’s again develop our home, our Armenia together. Let’s establish lasting peace, restore our dignity, heal the wounds”, he said, assuring that everything will be well.