Հայաստանի քաղաքացիների համար առայժմ բաց կլինի միայն Բագրատաշեն-Սադախլո անցակետը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ քաղաքացիների տեղաշարժի համար հայ-վրացական սահմանային անցակետերից առայժմ բաց կլինի միայն Բագրատաշեն-Սադախլո անցակետը։
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը:  Անցակետը բաց է ամեն օր, ժամը՝ 10:00-20:00 ընկած ժամանակահատվածում:
Վրաստանի վարչապետի գլխավորությամբ գործող կորոնավիրուսի տարածման և կանխարգելման միջգերատեսչական խորհուրդը որոշում է կայացրել հունիսի 1-ից բացել ցամաքային սահմանները։
Վրաստան հնարավոր կլինի մուտք գործել.
- վերջին 72 ժամվա ընթացքում արված PCR թեստի բացասական պատասխանի առկայության
կամ
- պատվաստման ամբողջ կուրսն (երկու դեղաչափ) անցնելու և միաժամանակ PCR թեստի բացասական պատասխանի առկայության դեպքում։
Միայն PCR թեստով Վրաստան ժամանած քաղաքացիները պարտավոր են երկիր մուտք գործելուց հետո 72 ժամվա ընթացքում ևս մեկ թեստ հանձնել, իսկ պատվաստման ամբողջ կուրսն անցած քաղաքացիները ժամանելուց հետո թեստ հանձնելու անհրաժեշտություն չունեն:

Для граждан Армении пока открыт только КПП Баграташен-Садахло
Для выезда граждан Армении в Грузию из армяно-грузинских КПП пока будет открыт только КПП Баграташен-Садахло.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщило посольство Армении в Грузии. Пропускной пункт открыт ежедневно с 10:00 до 20: 00.
Межведомственный совет по распространению COVID-19 и его предотвращению во главе с премьер-министром Грузии принял решение с 1 июня открыть сухопутные границы.
В Грузию можно будет въехать при наличии отрицательного результата теста ПЦР, сделанного в течение последних 72 часов, или после прохождения всего курса вакцинации (две дозы) и при наличии отрицательного результата теста ПЦР одновременно.
Граждане, прибывшие в Грузию с тестом ПЦР, обязаны в течение 72 часов после въезда в страну пройти еще один тест, а граждане, прошедшие весь курс вакцинации, не нуждаются в тесте.