Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է Արմեն Սարգսյանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրավիճակին, Հայաստանի ինքնիշխան տարածք ներխուժած  ադրբեջանական զինված ուժերի ստորաբաժանումներին դուրս մղելու, Հայաստանի տարածքային ամբողջականության դեմ ոտնձգությունները բացառելու ուղղությամբ իրականացվող գործողությունների  ընթացքին:
Կարծիքներ են փոխանակվել նաև սահմանազատման և սահմանագծման աշխատանքներ սկսելու  հարցով Հայաստանի դիրքորոշման և ներկայացրած նախապայմանների շուրջ։ Ընդգծվել է, որ միայն վերջիններիս  բավարարման դեպքում կստեղծվեն անհրաժեշտ  պայմաններ՝ այդ ուղղությամբ  համապատասխան քննարկումներ սկսելու համար։

Никол Пашинян встретился с Арменом Саргсяном
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян встретился с президентом республики Арменом Саргсяном. Об этом «Арменпресс» сообщили в Управлении по информации и связям с общественностью Аппарата премьер-министра Армении.
На встрече была затронута ситуация на армяно-азербайджанской границе, ход действий по выводу подразделений азербайджанских вооруженных сил, вторгшихся на суверенную территорию Армении, и исключению посягательств на территориальную целостность Армении.
Состоялся также обмен мнениями вокруг позиции Армении по вопросу делимитации и демаркации границы и представленных предусловий. Было подчеркнуто, что только в случае их выполнения будут созданы необходимые условия для начала соответствующих обсуждений в этом направлении.