ՀՀ ՊՆ-ն հերքում է Իշխանասարում մարտերի մասին լուրերը. Ադրբեջանը փորձել է սահմանային աշխատանքներ իրականացնել
ՀՀ ՊՆ-ն հերքում է Իշխանասարում մարտերի մասին լուրերը. Ադրբեջանը փորձել է
սահմանային աշխատանքներ իրականացնել
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական զինուժը մայիսի 12-ի վաղ առավոտյան, «սահմանների ճշգրտման» հիմնավորմամբ, փորձել է որոշակի աշխատանքներ իրականացնել Սյունիքի սահմանային հատվածներից մեկում։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, հայկական ստորաբաժանումների ձեռնարկած միջոցառումներից հետո ադրբեջանական զինվորականները դադարեցրել են այդ աշխատանքները։ Այս պահին ընթանում են բանակցություններ՝ ստեղծված իրավիճակը հարթելու ուղղությամբ։
«Մամուլում տարածվող տեղեկությունները «Իշխանասարի ուղղությամբ ընթացող մարտերի մասին» չեն համապատասխանում իրականությանը։ Նման զարգացումների դեպքում պաշտպանության նախարարությունն առաջինը հանդես կգար հայտարարությամբ։ Կոչ ենք անում ձեռնպահ մնալ չճշտված, առավել ևս՝ խուճապ տարածող տեղեկություններ հրապարակելուց»,-նշել են ՊՆ-ից։

МО Армении опровергает слухи о боях в Ишханасаре: Азербайджан пытался вести пограничные работы
Азербайджанские ВС ранним утром 12 мая на одном из пограничных участков Сюника пытались вести некоторые работы.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Армении, после действий, предпринятых армянскими подразделениями, азербайджанские военные прекратили эти работы. На данный момент ведутся переговоры по урегулированию сложившейся ситуации.
“Сведения о боях в направлении Ишханасара, распространяемые в прессе не соответствуют действительности. В случае подобных развитий Министерство обороны первым выступило бы с заявлением. Призываем воздерживаться от публикации непроверенных, тем более распространяющих панику сведений”, - отметили в Минобороны.