Վրաստանում վերջին օրվա ընթացքում հայտնաբերվել Է կորոնավիրուսի 1788 նոր դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանում վերջին օրվա ընթացքում հայտնաբերվել Է կորոնավիրուսի 1788 նոր դեպք, որից 963-ը գրանցվել Է Թբիլիսիում: Այդ մասին հաղորդվում Է կառավարության Stopcov.ge. կայքում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Մնացած քովիդ-դեպքերի աշխարհագրությունն այսպիսին Է. Աջարիայում՝ 127, Իմերեթում՝ 178, Քվեմո Քարթլիում՝ 78, Շիդա Քարթլիում՝ 72, Գուրիում՝ 58, Սամեգրելո-Զեմո Սվանեթում՝ 131, Կախեթում՝ 79, Մցխեթ-Մթիանեթում՝ 73, Սամցխե-Ջավախքում՝ 16, Ռաչա-Լեչխումում եւ Քվեմո Սվանեթում՝ 13: Ներկայում Վրաստանում ակտիվ դեպքերի թիվը հասնում Է 16215-ի, նրանցից 4296-ը ստացիոնար բուժման կարիք ունեն:
890 պացիենտների վիճակը ծանր Է, 201-ը միացված Է արհեստական շնչառության սարքին, 775 մարդ գտնվում Է քովիդ-հյուրանոցներում, 11144 հոգի բուժընթացն անցնում Է տանը: Ներկայում կարանտինային պայմաններում գտնվում Է 65 մարդ, իսկ ինքնամեկուսացման մեջ Է 30153-ը: Դրականության ցուցանիշը մայիսի 11-ի տվյալներով կազմում Է 5.76 տոկոս, երկու շաբաթվա ընթացքում՝ 6.07 տոկոս, յոթ օրվա ընթացքում՝ 6.35 տոկոս: Կորոնավիրուսի առաջին դեպքը Վրաստանում հայտնաբերվել Է 2020 թվականի փետրվարի 26-ին, հաղորդել Է Sputnik-ը:

Главное о COVID на 11 мая: Грузия назвала самые опасные регионы
Из 1 788 новых случаев коронавируса, выявленных в Грузии за последние сутки, в Тбилиси зафиксировано 963 факта, сообщается на правительственном сайте Stopcov.ge.
География остальных ковид-случаев выглядит так: в Аджарии – 127, Имерети – 178, Квемо Картли – 78, Шида Картли – 72, Гурии – 58, Самегрело - Земо Сванети – 131, Кахети – 79, Мцхета-Мтианети – 73, Самцхе-Джавахети – 16, Рача-Лечхуми и Квемо Сванети – 13,сообщает Арменпресс со ссылкой на Sputnik
На данный момент в Грузии 16 215 активных случаев, из них 4 296 нуждаются в стационарном лечении.
Состояние 890 пациентов тяжелое, 201 подключен к аппарату искусственного дыхания, 775 человек находятся в ковид-гостиницах, 11 144 человека проходят курс лечения дома.
В карантинных пространствах остаются 65 человек, а в самоизоляции – 30 153.
Показатель положительности, по данным на 11 мая, составляет 5.76, за две недели – 6.07%, за семь дней – 6.35%.