Նախագահը «Հայաստան» հիմնադրամի գործադիր տնօրենի հետ քննարկել է Սյունիքում ծրագրերի հնարավորությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ, «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Արմեն Սարգսյանը մայիսի 4-ին ընդունել է հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Հայկակ Արշամյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հիմնադրամի գործադիր տնօրենը նախագահ Սարգսյանին ներկայացրել է ներկայումս իրականացվող ծրագրերը, ինչպես նաև առաջիկա աշխատանքները:
Նախագահ Սարգսյանն անդրադարձել է վերջերս Սյունիքի մարզ կատարած իր աշխատանքային այցին և մարզի բնակչության կողմից բարձրացված խնդիրներին: Նա մասնավորապես կարևորել է մարզի սահմանամերձ համայնքների, բնակչության կենցաղային, սոցիալ-տնտեսական կարիքների բավարարմանն ուղղված ծրագրերի իրականացումը և դրանցում հիմնադրամի հնարավոր ներգրավվածությունը:

President Sarkissian discusses possibility of programs in Syunik province with Hayastan Fund executive director
President Sarkissian discusses possibility of programs in Syunik province with Hayastan Fund
executive director
YEREVAN, MAY 4, ARMENPRESS. President of Armenia, Chairman of the Board of Trustees of the Hayastan All-Armenian Fund, Armen Sarkissian, received today executive director of the Fund Haykak Arshamyan, the Presidential Office told Armenpress.
Mr. Arshamyan introduced the President on the ongoing programs and the upcoming activities.
President Sarkissian touched upon his recent working visit to Syunik province and the problems voiced by the locals. He highlighted implementing programs aimed at satisfying the living, socio-economic needs of the communities, the locals, as well as the Fund’s possible engagement to that programs.