Նախագահը «Հայաստան» հիմնադրամի գործադիր տնօրենի հետ քննարկել է Սյունիքում ծրագրերի հնարավորությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ, «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Արմեն Սարգսյանը մայիսի 4-ին ընդունել է հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Հայկակ Արշամյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հիմնադրամի գործադիր տնօրենը նախագահ Սարգսյանին ներկայացրել է ներկայումս իրականացվող ծրագրերը, ինչպես նաև առաջիկա աշխատանքները:
Նախագահ Սարգսյանն անդրադարձել է վերջերս Սյունիքի մարզ կատարած իր աշխատանքային այցին և մարզի բնակչության կողմից բարձրացված խնդիրներին: Նա մասնավորապես կարևորել է մարզի սահմանամերձ համայնքների, բնակչության կենցաղային, սոցիալ-տնտեսական կարիքների բավարարմանն ուղղված ծրագրերի իրականացումը և դրանցում հիմնադրամի հնարավոր ներգրավվածությունը:

Президент РА обсудил возможность программ в Сюнике с исполнительным директором фонда «Айастан»
4 мая президент Республики Армения, председатель Попечительского совета Всеармянского фонда «Айастан» Армен Саркисян принял исполнительного директора фонда АйкакаАршамяна.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ   аппарата президента Республики Армения, исполнительный директор фонда представил президенту Саркисяну ныне реализуемые  программы, а также предстоящие работы.
Президент Армен Саркисян рассказал о своем недавнем рабочем визите в Сюникскую область и о проблемах, поднятых жителями  области. В частности, президентотметил важность реализации программ, направленных на обеспечение жизненных, социально-экономических потребностей приграничных населенных пунктов региона и  возможное участие в них фонда.