Կարեն Աբրահամյանն ազատվել է ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի տեղակալի պաշտոնից
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով Կարեն Աբրահամյանն ազատվել է Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի օպերատիվ գլխավոր վարչության պետ-Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալի պաշտոնից: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ հրամանագիրը հրապարակվել է ՀՀ նախագահի պաշտոնական կայքում:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքի 40-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետի.
Կարեն Աբրահամյանին ազատել Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի օպերատիվ գլխավոր վարչության պետ-Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալի պաշտոնից»,- ասված է հրամանագրում:

Карен Абрамян освобожден от должности заместителя начальника Генштаба ВС Армении
Указом президента Армении Армена Саркисяна Карен Абрамян освобожден от должности начальника Главного оперативного управления Генштаба ВС Армении, заместителя начальника Генерального штаба Вооруженных сил Армении. Как передает «Арменпресс», указ опубликован на официальном сайте президента Армении.
“Принимая за основу предложение премьер-министра, согласно части 1 статьи 133 Конституции, а также пункту 1 части 1 статьи 40 Закона Республики Армения “О военной службе и статусе военнослужащего”,
освободить Карена Абрамяна с должности начальника Главного оперативного управления Генштаба ВС Армении, заместителя начальника Генерального штаба Вооруженных сил Армении”, - говорится в указе президента.