Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է ԱԺ խմբակցություններում չընդգրկված մի խումբ պատգամավորների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Ազգային ժողովի խմբակցություններում չընդգրկված պատգամավորներ Թագուհի Թովմասյանի, Սոֆյա Հովսեփյանի, Վարդան Աթաբեկյանի և Սերգեյ Բագրատյանի հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել ներքաղաքական իրավիճակին, երկրում առկա ճգնաժամերին ու դրանց հաղթահարման ուղիներին, և, այդ համատեքստում, արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացմանը:
ԱԺ պատգամավորները Հանրապետության նախագահին են ներկայացրել իրավիճակի հանգուցալուծման շուրջ իրենց մոտեցումներն ու տեսակետները:

Армен Саркисян встретился с группой депутатов, не входящих во фракции НС
Президент Республики Армения Армен Саркисян встретился с депутатами Тагуи Товмасян, Софьей Овсепян, Варданом Атабекяном и Сергеем Багратяном, которые не входят во фракции Национального собрания. Об этом «Арменпресс» сообщили в Управлении по связям с общественностью Аппарата президента.
На встрече были затронуты внутриполитическая ситуация, нынешние кризисы в стране и пути их преодоления и вопрос проведение досрочных парламентских выборов.
Депутаты НС представили президенту республики свои мнения и точки зрения по поводу разрешения ситуации.