Սահմանադրական փոփոխությունների հարցը շարունակում է մնալ իշխանության օրակարգում
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը վստահեցնում է, որ Սահմանադրական փոփոխությունների հարցը եղել և շարունակում է մնալ իշխանության օրակարգում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Փաշինյանն այս մասին ասաց ԱԺ-ում կառավարության անդամների հետ հարց ու պատասխանին՝ անդրադառնալով անկախ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանի հարցին:
Պատգամավորը հիշեցրեց, որ վարչապետը նախագահի հետ քննարկել է Սահմանադրության և օրենսդրական դաշտի կատարելագործմանը վերաբերող հարցեր, խնդրեց մասնավորեցնել, թե ինչին է վերաբերել հանդիպումը:
Փաշինյանը նշեց, որ այդ հանդիպումները կրել են և կրում են պարբերական բնույթ, և դրանք պետք է շարունակվեն: «Ասել եմ նաև, որ իրավիճակի վերլուծության և հայտնի հանգամանքների բերումով մեր օրակարգում եղել է և շարունակում է մնալ Սահմանադրական փոփոխությունների հարցը, այլ բան, որ պետք է դրա կոնկրետ պարամետրերը և բովանդակությունը քննարկել և փորձել գալ համաձայնությունների»,-ասաց վարչապետը:

Issue of Constitutional amendments remains on Government's agenda – PM Pashinyan
YEREVAN, MARCH 24, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan assured that the issue of Constitutional amendments remains on the agenda of the Government, ARMENPRESS reports Pashinyan said during parliament-Cabinet Q&A session, answering the question of independent MP Arman Babajanyan.
Babajanyan noted that the PM and the President had disccused issues related to improving the Constitutional and ligislative fields, and asked the PM to make some clarifications.
''I said that based on the analysis of the situation and conditioned by the well-known factors, the issue of Constitutional amendments remain on our agenda, but it’s necessary to discuss its parameters and content and try to reach an agreement’’, the PM said.