Հաշվեքննիչ պալատի անդամի պաշտոնում առաջադրվել է Գեղամ Հովեյանի թեկնածությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցությունը Հաշվեքննիչ պալատի անդամի թափուր տեղի համար առաջադրել է Գեղամ Հովեյանի թեկնածությունը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Հովեյանի թեկնածությունը խորհրդարանի Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում ներկայացրեց խմբակցության պատգամավոր Կարեն Գրիգորյանը:
«Պարոն Հովեյանը ծնվել է 1975 թ. մարտի 1-ին, Մարտունու շրջանի Վարդենիկ գյուղում: Ամուսնացած է, ունի երեք զավակ: Ավարտել է Երևանի պետական ժողովրդական տնտեսության ինստիտուտը: 2005-2007թթ. սովորել է Պետական կառավարման ակադեմիայի Հանրային կառավարման բաժնում, ունի մագիստրոսի կոչում»,- նշեց Գրիգորյանը՝ հավելելով, որ աշխատանքային գործունեության ընթացքում Գեղամ Հովեյանը Ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարարություններում, ինչպես նաև Վերահսկիչ և Հաշվեքննիչ պալատներում զբաղեցրել է տարբեր բարձր պաշտոններ:

На пост члена Аудиторской палаты выдвинута кандидатура Гегама Овеяна
Фракция “Мой шаг” НС на вакантную должность члена Аудиторской палаты выдвинула кандидатуру Гегама Ховеяна. Как сообщает Арменпресс, кандидатуру Овеяна на заседании постоянной комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Парламента представил депутат фракции Карен Григорян.
“Гегам Овеян родился в селе Варденик Мартунинского района 1 марта 1975 года. Он женат, у него трое детей. Гегам Овеян окончил Ереванский государственный институт народного хозяйства. В 2005 - 2007 гг. он учился на факультете государственного управления Академии государственного управления и имеет степень магистра”, - представил Григорян, добавив, что в течение своей деятельности Гегам Овеян занимал различные высокие должности в Министерствах финансов и экономики, а также в Контрольной и Аудиторской палате.