Փաշինյանը շրջել է Գավառում, ծանոթացել քաղաքացիների խնդիրներին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շրջայց է կատարել Գավառ քաղաքում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Փաշինյանը գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում և տեսանյութ հրապարակել:
Վարչապետը քաղաքացիների հետ զրույցում նշեց, որ պատերազմից հետո երկրի առջև ծառացել են բազմաթիվ խնդիրներ, որոնք պետք է լուծել:
«Ամենացավոտ խնդիրը գերիների, անհետ կորածների խնդիրն է, պետք է օր առաջ լուծենք: Ցավոք իրադարձություններ կան, որ խանգարում են այդ խնդրի լուծմանը, բայց պետք է լուծենք»,- ասաց Փաշինյանը:
Քաղաքացիներից ոմանք վարչապետի հետ հանդիպման ընթացքում խնդրեցին քայլեր ձեռնարկել նաև տարածվող ապատեղեկատվությունները վերցնելու ուղղությամբ:
«Արդեն պետք է սովորած լինեք՝ սուտը ճշտից տարբերել, ամեն ասածի պետք չէ հավատալ: Նոյեմբերից սկսած ինչքան տեղեկություններ են տրվել, հիմա կարող եք գոնե վերլուծելով սուտը ճշտից տարբերել»,- ասաց Փաշինյանը:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մարտի 9-ին այց էր կատարել Գեղարքունիքի մարզ և խորհրդակցություն անցկացրել մարզպետարանում:

Пашинян обошел Гавар, ознакомился с проблемами граждан
Премьер-министр Никол Пашинян посетил Гавар. Как передает «Арменпресс», об этом Пашинян написал на своей странице в Facebook и опубликовал видеоматериал.
Премьер-министр в беседе с гражданами отметил, что после войны перед страной встало множество проблем, которые необходимо решать.
"Самый болезненный вопрос - вопрос пленных и без вести пропавших, мы как можно скорее должны решить его. К сожалению, есть события, которые мешают решению этой проблемы, но мы должны решить ее”, - сказал Пашинян.
Присутствующие попросили премьер-министра предпринять шаги и в отношении распространяемой дезинформации.
“Вы уже должны научиться отличать ложь от правды, не нужно всему верить. С ноября было столько информации, сейчас вы можете ее проанализировать, чтобы отличить ложь от правды”, - сказал Пашинян.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян 9 марта посетил Гегаркуникскую область и провел совещание в областной администрации.