Մեկնարկում է «Օրգանական գյուղատնտեսության զարգացման» 2021-2022թթ. դրամաշնորհային ծրագիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ակբա բանկը, Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) հետ համատեղ, մեկնարկել է «Օրգանական գյուղատնտեսության զարգացման» 2021-2022թթ. դրամաշնորհային ծրագիրը:
Հայտարարված մրցույթի շրջանակում հաղթող ճանաչված կազմակերպությունները, ֆերմերներն ու գյուղատնտեսները հնարավորություն կստանան բանկի և NABU-ի համատեղ ֆինանսական աջակցության միջոցով ստանալ օրգանական սնունդ արտադրողի հավաստագրում և անհամեմատ մեծացնել արտադրանքի արտահանման հեռանկարները:
«Օրգանական գյուղատնտեսության զարգացման» ծրագրի 2021-2022թթ. մրցույթին մասնակցելու համար հետաքրքրված տնտեսվարողները կարող են մինչև սույն թվականի մարտի 31-ը ներառյալ ներկայացնել դիմում հայտ:
Հայաստանում օրգանական գյուղատնտեսության զարգացումը խթանելու և ոլորտի արտադրողներին օժանդակելու նպատակով 2015թ.-ից մեկնարկել է Ակբա բանկի և Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) համատեղ «Օրգանական գյուղատնտեսական զարգացման» անվճար ծրագիրը:

Стартует грантовая программа “Развитие органического сельского хозяйства в 2021- 2022гг”
Акба Банк, совместно с Германским союзом охраны природы (NABU), запустил грантовую программу “Развитие органического сельского хозяйства”.
В рамках объявленного конкурса победившие организации, фермеры и сельскохозяйственники получат возможность посредством совместной финансовой поддержки банка и NABU получить сертификацию производителя органических продуктов питания и увеличить перспективы экспорта своей продукции.
Как передает «Арменпресс», заинтересованные хозяйствующие субъекты заявки на участие в Программе развития органического сельского хозяйства в 2021-2022гг. могут подавать до 31 марта включительно.
С целью стимулирования развития органического сельского хозяйства в Армении и содействия производителям сферы Акба Банк и Союз охраны природы Германии (NABU) с 2015 г. запустили бесплатную программу “Развитие органического сельского хозяйства”.